2007 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra kariyer hayatına Güneş Sigorta'da Teknik Muhasebe ve Finansal Raporlama alanında başlayan Alkan, Ergo ve  Groupama gibi global sigorta şirketlerde Mali İşler bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldı. 2014 yılında Ray Sigorta'da Mali İşler Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlayan Alkan, 2020 yılında aynı şirkette Mali İşler Müdürü pozisyonuna terfi ederek Teknik Muhasebe, Genel Muhasebe, Yasal Raporlama ve Fon Yönetimi fonksiyonlarını üstlenerek Mali İşler departmanının geliştirme ve entegrasyon projelerine liderlik etti ve IFRS 17 geçiş süreçlerinin tamamlanmasında katkı sağladı.

2022-2023 yılları arasında VIG Holding tarafından ESMT Berlin'de gerçekleştirilen yetenek programına katılan Alkan, İnovasyon, Dijitalleşme ve Strateji konularında eğitim aldı. Son olarak, 2023 yılında Aksigorta'ya katılarak Muhasebe ve Yasal Raporlama Grup Müdürlüğü görevini yürüttü.

Remed Assistance Özel Etabında 18 Araç Yarış Dışı Kaldı Remed Assistance Özel Etabında 18 Araç Yarış Dışı Kaldı

8 Nisan 2024 tarihinde Ankara Sigorta’da Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlayan Alkan, Mali İşler dışında strateji, ürün geliştirme ve proje yönetimi fonksiyonlarını da üstlenecek.

Editör: Serhat Bingöl