Happy Place to Work firması ve Capital Dergisi iş birliğinde yürütülen “Türkiye’nin En Mutlu İşyerleri Araştırması”nda, bu yıl da sektörünün “En Mutlu İş Yeri” seçilen Anadolu Sigorta, Hilton Bosphorus Hotel’de düzenlenen törende ödülünü aldı. Törende Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan, Genel Müdür Yardımcısı İdil Pamir ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri yer aldılar. 

Milli Reasürans 95 Yaşında Milli Reasürans 95 Yaşında

Anadolu Sigorta’nın, iki yıl üst üste sektöründe “Türkiye’nin En Mutlu İş Yeri” unvanına sahip olmasından büyük memnuniyet duyduğunu belirten Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mehmet Tuğtan “Anadolu Sigorta’nın bir asra yaklaşan köklü tarihinde sigortalılarına sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetlerin ve sigortacılık alanında elde ettiği başarıların anahtarı elbette çalışanlarıdır. Anadolu Sigorta’nın her bir ferdi, şirketimizin insan ve değer odaklı yaklaşımını, Türkiye’nin dört bir yanına başarıyla taşıyor. ‘İş Yerinde Mutluluk Hareketi’ mottosuyla başlattığımız kültürel dönüşümümüz sayesinde, çalışma arkadaşlarımızın kişisel gelişimlerine ve kariyer yolculuklarına destek sunuyoruz. Bu dönüşüm neticesinde ortaya koyduğumuz hibrit çalışma modelimiz, şirket içi iletişimi ve iş sürekliliğini sağlayan mobil uygulamamız, dijital takdir uygulamamız, Anadolu Sigorta Akademi, düzenlediğimiz webinarlar, özel gün etkinlikleri ve daha pek çok yenilikçi uygulama ile her zaman çalışanlarımızın yanındayız. Gelecekte de en değerli hazinemizin çalışma arkadaşlarımız olduğu bilinciyle hareket ederek birbirimizden aldığımız güç ile sigorta sektörüne liderlik etmeyi sürdüreceğiz. Bu ödüle layık olmamızı sağlayan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. 

Kapsamlı bir araştırma sonucu belirlenen En Mutlu İş Yerleri Listesi; şirketlerin çalışan deneyimini ve insan odaklı iş kültürünü destekleyen uygulamaları temel alınarak belirleniyor. Araştırma kapsamında, firma tarafından bir grup çalışana sürdürülebilir yüksek performansa temel oluşturan “Başarı, Gurur ve Güven” bileşenlerini ölçen 14 soruluk Wellbeing Index anketi yapılıyor. Ardından şirketlerin işveren markası alanında hayata geçirdiği uygulamalar, aralarında 10 farklı üniversiteden akademisyenin yer aldığı Bilim Kurulu Üyeleri tarafından incelenerek puanlanıyor. 

Editör: Üveys Altun