Sağlık sigortası, hayat ve ferdi kaza sigortası ve bireysel emeklilik alanlarında Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren QNB Sigorta, müşterilerinin bugününü ve geleceğini güvence altına alarak, hayatına dokunduğu herkesi iyi hissettirmeyi amaçlıyor. Marka, yeni söylemi ve reklam filmiyle; “QNB Sigorta, sadece yarın değil şimdi iyi ol, bugün iyi hisset diye var” mesajı vererek sigortanın sadece yarına dair bir güvence olmanın ötesinde bugün kafa rahatlığı sağlama faydasını vurguluyor. Bu kapsamda QNB Sigorta, yeni yolculuğunun hikayesini İstanbul’da düzenlediği basın toplantısında tanıttı. 

pınar kuriş

QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda; QNB Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras ve QNB Sigorta Genel Müdür Yardımcıları Burak Bayhan, Melda Şuayipoğlu ve Tolga Ceylantepe’nin de katılımıyla yeni söylemin ve reklam filminin hikayesinin yanı sıra QNB Sigorta’nın büyüme performansı, yeni yıl hedefleri ve sektörel gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulunuldu. 

QNB Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, “QNB Sigorta olarak insan odaklı yaklaşımımız en önemli gücümüz. Bu yaklaşım hem müşterilerimiz hem de çalışanlarımız için geçerli. Stratejimizi bu güç çerçevesinde oluşturuyor, büyüme hedeflerimiz doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz.” dedi. Cigna’nın %51 payını satın alarak yeni adıyla QNB Sigorta’nın %100 sahibi olan QNB Finansbank, Türkiye’deki sigortacılık sektörünün büyüme potansiyeline olan inancını bir kez daha gösterdi.  

Türkiye’de 16 yıllık bir tecrübeye sahip olduklarını ve geçtiğimiz Haziran ayında QNB Finansbank’ın %100 iştiraki olarak daha da güçlendiklerini söyleyen QNB Sigorta Genel Müdürü Pınar Kuriş, “Dönüşüm yolculuğumuzda marka ismimizin, kurumsal kimliğimizin yenilenmesinin ve logo değişiminin yanı sıra, sloganımız da değişti. QNB Sigorta olarak "Bugün, bugünü yaşa" diyerek müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın hayat boyu yanlarında olmaya devam ediyoruz.  Onların yaşadıkları anları doyasıya yaşamaları ve planlarını, hayallerini ertelememeleri için yanlarında olmayı önemsiyoruz. Müşterilerimizin bugünün tadını çıkarmaları, gelecek endişesini minimuma indirmek için tüm ürün ve hizmetlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz” dedi.

QNB Sigorta’nın dönüşüm yolculuğuna dair detayları aktararak yeni söylemin ve reklam filminin hikayesini paylaşan QNB Sigorta Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burak Bayhan ise, “Köklü sigortacılık uzmanlığımız ışığında, işimize olan tutkumuz, yeniliğe olan inancımızla QNB Sigorta adı ile devam edeceğimiz bu yolda, daha fazla insanın hayatına dokunabilecek olmaktan çok mutlu ve heyecanlıyız. Sigortacılığın sadece gelecek için değil, aynı zamanda şu an için olduğuna inanıyoruz. Sigortacılık bizce, sevdiklerimize sarılırken sadece onları ne kadar çok sevdiğimizi ve aslında her ne yapıyor olursak olalım o anı yaşamamızı, keyfini çıkarmamızı sağlamalı. Bu yüzden QNB Sigorta olarak müşterilerimize, ‘Bugün, Bugünü Yaşa’yın diye; sadece yarın değil şimdi iyi olun, bugün iyi hissedin diye buradayız’ diyoruz” dedi.

Ceyhan Hancıoğlu, Sigorta Sektöründe Kariyer Yapma Hedefindeki Öğrencilere Deneyimlerini Aktardı Ceyhan Hancıoğlu, Sigorta Sektöründe Kariyer Yapma Hedefindeki Öğrencilere Deneyimlerini Aktardı

“Artık daha güçlü ve önemli bir oyuncuyuz”

QNB Sigorta’nın yeniliklerle beraber önemli başarılara da imza attığı bir yılı geride bırakmaya hazırlandığını paylaşan Pınar Kuriş; 7 milyonu aşan müşteri tabanı, 738 çalışan sayısı ile Türkiye sigortacılık sektöründe en üst sıralarda yer aldıklarını aktardı. QNB Sigorta’nın 2023 yılının ilk 9 ayındaki performansına dair değerlendirmelerde bulunan Kuriş, “2023’ün ilk 9 ayında Sağlık, Hayat ve Ferdi Kaza branşlarında 3.2 milyar TL prim büyüklüğüne ulaşarak bir önceki yılın aynı dönemine göre %108 reel büyüme sağladık. Bankasürans sigortacılığı kapsamında Hayat ve Ferdi Kaza branşlarında %9.5 pazar payı ile sektör sıralamasında 4. özel sigorta şirketiyiz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası prim üretimimizi ve pazar payımızı da hızlı bir şekilde artırmaya devam ediyoruz. Banka kanalında %15,2 pazar payı ile sıralamada 2. özel şirketiz. Son 1 yılda müşteri adedimizi ikiye katladık. Her dakika bir 1 müşterimiz QNB Sigorta güvencesi ile cebinden bir TL çıkmadan bir sağlık kurumunda Tamamlayıcı Sağlık ürünümüz kapsamında hizmet alıyor. Her 6 dakikada bir 1 müşterimiz hayat veya sağlık sigorta ürünlerimizin yanında hediye ettiğimiz check-up, göz, diş, online doktor, diyetisyen veya psikolog hizmetimizden faydalanarak daha sağlıklı bir yaşam için bizimle beraber bir adım atıyor” dedi.

QNB Finansbank’ın %100 iştiraki olarak artık sektörde çok daha güçlü ve önemli bir oyuncu olduklarına değinen Pınar Kuriş, “Sürdürülebilir büyümemize devam ediyor, müşterilerimize yenilikçi ürün ve hizmetler sunarak önemli başarılara imza atmayı sürdürüyoruz. 2024 yılında, ürün bazlı baktığımızda Geri Ödemeli Hayat Sigortası olan Akıllı Hayat ürünümüzde %100’ün üzerinde bir büyüme hedefliyoruz. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda ise %200’ün üzerinde, kredili Hayat Sigortasında ise %50’nin üzerinde büyüme hedefimiz var. 2023 yılında olduğu gibi, 2024 yılında da tüm branşlarda pazar payımızı daha da yukarı taşımayı istiyoruz” diye ekledi.

“Hedefimiz Önce ‘İnsan’ ve Mükemmel Müşteri Deneyimi”

Stratejik vizyon ve büyüme hedeflerinin yanı sıra QNB Sigorta’nın kurumsal değerlerine ve Mükemmel Müşteri Deneyimi odağına da değinen Pınar Kuriş, QNB Sigorta olarak her adımlarının merkezine önce ‘insan’ı konumlandırdıklarını paylaşarak “QNB Sigorta’da yaklaşık 150 kişilik sektördeki en büyük kurum içi tele satış ekibimiz sizi aradığında açılış cümlemiz “Bugün nasılsınız?”dır.  Satış yetkilimiz size sorular sorarak sizin hayat ve gelecek ile ilgili hangi risklere karşı endişe veya kaygı duyduğunuzu anlar, sizi dinler ve ürün gamımızdan buna uygun ürünü önerisi yapar. Dijital onay akışları ile tüm kanallardan yapılan satış süreçlerimizin yüzde 99’u tamamen kağıtsız ve cep telefonu üzerinden basit ve hızlı bir şekilde tamamlanabiliyor. QNB Sigorta olarak büyümemizin temelinde yatan önemli adımlarımız arasında dağıtım kanallarımıza yaptığımız yatırımlarımız ve dijitalleşme çalışmalarımız yer alıyor.” dedi.

QNB Sigorta olarak uçtan uça dijital bir müşteri yolculuğu sunmayı hedeflediklerini paylaşan QNB Sigorta Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdürü Yardımcısı Burak Bayhan ise QNB Sigorta’nın müşteri memnuniyeti hedefiyle hayata geçirdiği dijitalleşme yatırımlarından bahsetti. Müşterilerine dijital kanallarda basit, anlaşılır ve hızlı, uçtan uça bir müşteri deneyimi sağlamak üzere çalıştıklarını ifade eden Bayhan “QNB Finansbank müşterileriyle banka şubeleri aracılığıyla buluşmaya devam ederken, geçtiğimiz yıl Sağlık Sigortası ürünümüzün dijital satışına başladık. Bu kapsamda yenilikçi ve öncü uygulamalara imza atıyoruz. Dijital dönüşüme ve hizmet kanalı çeşitliliğine verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak yenilediğimiz QNB Sigorta Mobil uygulamamızı ise müşterilerimizin kusursuz bir self-servis deneyim yaşamaları için uçtan uca yenileyerek zengin fonksiyonlarla desteklemeye devam ediyoruz. Yakın zamanda hizmete aldığımız dijital asistanımız ile Sağlık Sigortası müşterilerimize WhatsApp kanalımız üzerinden, akıllı sohbet robotumuz QNBilir ile hizmet vermeye başladık” dedi.

Editör: Üveys Altun