2021 yılı değerlendirmesi ve 2022 hedeflerinin paylaşıldığı etkinlikte açılış konuşmasını yapan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, pandemi nedeniyle 2021 yılında da bireylerin tasarruf ve güvenceye önem vermeye devam ettiğini, yeni düzenlemelerle daha da avantajlı hâle gelen Bireysel Emeklilik Sistemi’nin istikrarlı büyümesini sürdürdüğünü ifade etti. Zirveler, başarılı olan acentelere ve direkt satış ekibine verilen ödüller ve hizmet hatıraları ile son buldu.

Anadolu Hayat Emeklilik’in her yıl geleneksel olarak düzenlediği Acenteler Zirvesi ve Direkt Satış Zirvesi, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da pandemi nedeniyle dijital ortamda gerçekleştirildi. 2021 yılının genel değerlendirmesinin yapıldığı, 2022 yılına ilişkin stratejilerin ve beklentilerin konuşulduğu etkinliklerin sonunda; başarılı olan ve Anadolu Hayat Emeklilik’in uzun yıllardır birlikte çalıştığı acentelere ve direkt satış ekibine çeşitli kategorilerde ödüller ve hizmet hatıraları takdim edildi.

Etkinliklerin açılış konuşmalarını gerçekleştiren Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, gelecek kaygısının, 2021 yılında da tasarruflar üzerindeki olumlu etkisinin devam ettiğini belirtti. Bireysel Emeklilik Sektörünün, 2020 yılında olduğu gibi, bu yıl da pandemiden olumlu yönde etkilenen sektörler arasında yer aldığını ifade eden Ertürk, “Bireysel Emeklilik Sektörü, salgının getirdiği kısıtlamalara ve zorlu piyasa koşullarına rağmen başarılı bir dönemi geride bırakarak, 2021 yılında da istikrarlı büyümesini sürdürdü. Fon büyüklüğü, 2021 yılı sonunda bir önceki yıla göre yüzde 43,6 oranında artarak 244,4 milyar TL seviyesine ulaştı.  Varlıklardaki değer artışına ilaveten sisteme yaklaşık 9,2 milyar TL’lik net nakit girişi oldu. Sistemdeki toplam katılımcı sayısı 14,6 milyona ulaşırken, katılımcı başına ortalama fon tutarı yüzde 40 oranında büyüyerek 32.136 TL’ye ulaştı. Benzer şekilde birikimli hayat sigortaları prim üretimi de Kasım 2021 verilerine göre bir önceki senenin aynı dönemine göre %48 oranında büyüme gösterdi” diye konuştu.

BES Birikimleri Artık Banka Kredileri İçin Teminat Olarak Gösterilebilecek BES Birikimleri Artık Banka Kredileri İçin Teminat Olarak Gösterilebilecek

“2022’de hayat sigortası ve bireysel emeklilik branşlarında güçlü adımlar atarak pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz”

Önümüzdeki dönemde dijital kanallardan satış ve self servis hizmetlerini daha da geliştirerek dijital olgunluklarını artırmaya odaklanacaklarını söyleyen Ertürk, “İnovatif ürün ve uygulamalarla yeni satışların ve portföy derinliğinin artırılmasına devam edeceğiz. Bunun yanı sıra, acentelerimizin ve direkt satış ekibimizin verdiği hizmetlere ait süreçleri de müşterilerimize en iyi deneyimi yaşatmak hedefiyle dijitalleştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Şirket olarak odaklandığımız müşteri deneyimini mükemmelleştirme stratejimiz doğrultusunda, müşterilerimizle olan bağımızı güçlendirme ve derinleştirme faaliyetlerimiz ile sürdürülebilirliğe yönelik çalışmalarımıza daha da hız vereceğiz. Ek olarak, robotik süreç otomasyonunu kullandığımız süreçlerin sayısını artırmayı, 2022 yılında hem hayat sigortası hem de bireysel emeklilik branşlarında pazar payımızı yükseltmeyi hedefliyoruz” dedi.

Zirvelerde Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk’ün yanı sıra; İş Portföy Genel Müdürü Burak Sezercan, Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcıları Murat Atalay ve Didem Makaskesen sunumlarıyla 2021 yılı değerlendirmelerini ve 2022 yılı beklentilerini paylaştılar. Sunumlar sonrasında yapılan ödül töreni ile başarılı olan acentelere ve direkt satış ekibine ödül verilirken, Anadolu Hayat Emeklilik’in uzun yıllardır birlikte çalıştığı acentelerine ve direkt satış ekibine de hizmet hatıraları takdim edildi. 

Editör: Sigorta Life