Geleceklerini güvence altına almak için ebeveynleri aracılığıyla Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil edilen 18 yaşından küçüklerin sayısı hızla artmaya devam ediyor. Emeklilik Gözetim Merkezi tarafından yayımlanan 29 Nisan tarihli güncel verilere göre, sektörde 18 yaş altındaki katılımcı sayısı 318 bin seviyesine, devlet katkısı dahil fon büyüklüğü ise 833 milyon TL’ye ulaştı.

18 yaşın altındakilere yönelik sunulan ilk bireysel emeklilik ürünü olan   Anadolu Hayat Emeklilik’in “Çocuğum için BES” planının katılımcı sayısı 100 bini aştı. Bu yeni müşteri grubunda en yüksek pazar payına sahip olan şirketin, devlet katkısı dahil fon büyüklüğü ise yaklaşık 229 milyon TL seviyesine ulaştı.

“18 yaş altındaki her 3 katılımcıdan biri şirketimiz müşterisi”

Garanti BBVA Emeklilik’ten Çocuklara BES Kampanyası Garanti BBVA Emeklilik’ten Çocuklara BES Kampanyası

“Çocuğum için BES”i on bir ay önce satışa sunduklarını ve ürünün yoğun ilgi görmesinden büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Didem Makaskesen, “Henüz 1 yıl bile dolmadan 100 bini aşkın çocuğa ulaşmaktan ve sektördeki toplam satışın üçte birini gerçekleştirmekten gurur duyuyor, bizlere güvenen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu güvene layık olmak için, ihtiyaç duydukları her anda müşterilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Çocuğum için BES ürünümüz özelinde sunduğumuz ek katkı ve tatil ödüllü kampanyalar ile katkı payı ödeme teminatı, sağlık kuruluşlarında indirim gibi hizmetlerimiz oldukça ilgi çekti ve müşterilerimizin beğenisini kazandı. Ayrıca, bu ürünümüz ile Bireysel Emeklilik Sistemi’ne dahil edilen çocuklar için TEMA Vakfı’nın ortaokul ve lise öğrencilerinin ekolojik okuryazarlık becerilerini güçlendirmek amacıyla yürüttüğü doğa eğitimlerine de destek oluyoruz.  Bu doğrultuda, geleceğe değer katan,  yenilikçi ve avantajlı hizmetlerimizin sürdürülebilirliğini sağlamaya önem veriyoruz” diye konuştu. 

Editör: Sigorta Life