Her Ana Değer Katar” mottosuyla sigortalılarının hayatlarına değer katmaya devam eden Ana Sigorta, genişletilmiş kasko ürünü “Ana Kasko” ile hizmette de farklılaşmayı hedefliyor. Ana Sigorta Genel Müdürü Arda Tuncay, sundukları ürün ve hizmetlerde hasar anında sıkça karşılaşılan sorunları ortadan kaldırıp, sigortalılarının hiç hasar olmamışçasına hayatlarına devam etmelerini sağlamayı amaçladıklarını ifade ederken, “Ana Sigorta ürünlerini oluştururken tüm ürünlerimizi kendimiz alacakmış gibi tasarladık.” dedi. 

Bu yaklaşımın en güzel örneklerinden birinin Ana Kasko ürünü olduğunu kaydeden Arda Tuncay, zengin bir hizmet paketine sahip bu ürünle sigortalılarının araçlarını teminat altına aldıklarını söyledi. Ana Kasko kullanıcılarının kaza sonucu oluşan araç hasarının tazmini dışında, pek çok teminat ve asistans hizmetinden de yararlandırıldıklarının altını çizen Tuncay, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu üründe kaza durumunda müşterilerimiz diledikleri onarım servisini seçebiliyorlar. İkamet ili dışında oluşan kazalarda talep edilmesi durumunda hasarlı araç, sigortalının ikamet ilinde tercih ettiği servise ücretsiz olarak çektiriliyor. Yine ürünümüzde mini onarım hizmetindeki santimetre karmaşasına son verip 1.500 TL’ ye kadar mini onarımı ücretsiz olarak sağlıyoruz ve bu hizmet hasarsızlığı etkilemiyor.”

Anahtar üzerindeyken araç çalınırsa rayiç bedel ödeniyor

Arda Tuncay, Ana Kasko ürününün bir diğer fark yaratan özelliğinin ise anahtarın araç üzerinde unutulması sonucu gerçekleşen hırsızlık durumunda herhangi bir kesinti olmaksızın aracın rayiç bedelinin sigortalıya ödenmesi olduğunu kaydetti.

Ana Kasko ürününe ek olarak ekonomik çözüm arayan müşteriler için de “Sana Göre Kasko” ürününü yüzde 35’e varan fiyat avantajıyla sigortalılarına sunduklarını sözlerine ekleyen Arda Tuncay, ayrıca Ana Kasko ürününde olduğu gibi ikamet iline çekim, 1.500 TL limitli mini onarım, anahtar üzerinde çalınmada muafiyetsiz ödeme hizmetleri de sunulmakta” dedi.