EY ve Lumnion sigortacılık sektöründe stratejik iş birliğine gidiyor EY ve Lumnion sigortacılık sektöründe stratejik iş birliğine gidiyor

Yenilikçi ve fark yaratma bakış açısıyla sektöre ge- tirdikleri inovatif ürün ve iş modelleriyle öne çıkmayı başaran Monopoli Sigorta, Türkiye’nin prim hacmi açısından önde gelen sigorta aracılarından biri haline geldi. Şirket, sermaye gücü, kurumsallık ve bilgi birikimi avantajını kullanarak, farklı iş modelleriyle büyümeye devam ederken, bir taraftan da sektörün tüm paydaşlarına fayda sağlamaya çalışıyor.

Markaların sürdürülebilirliği için başta kendi sektörleri olmak üzere tüketicilerine ve çalışanlarına değer katan işler yapması gerektiğini söyleyen Monopoli Sigorta Kurucu Ortağı ve CEO’su Erol Esentürk, geçen yıl başlattıkları ‘Monopoli ile Değer Katanlar Platformu’ ile ilgili şunları söyledi: “Yeni dünya düzeniyle birlikte yeni riskler hayatımıza girdi. Küresel ısınma ile iklim değişikliğine bağlı riskler, buna bağlı yaşanan doğal afetler, salgın hastalıklarla birlikte iş kayıpları gibi. Bu da bize artık ne birey olarak ne de tek başına 

bir şirketin ayakta durmasının yeterli olmadığını gösteriyor. Artık şirket- lerin birlikte iyi olması ve etkileşim halinde olması gerekiyor. Ancak bu şekilde ayakta kalabileceğimizi ve iş hayatlarımızın, doğanın ve dünyanın sürdürülebilirliğini ancak bu şekilde sağlayabileceğimizi görüyoruz. Çünkü artık dünya ortak değer birlikleri etrafında şekilleniyor.” Esentürk, ‘Monopoli ile Değer Katanlar Plat- formu’nu kurarken amaçlarının yeni dünya düzeni ile birlikte hayatımıza dahil olmaya başlayan yeni risklerle başa çıkabilmek ve devamlılığı sağlayabilmek olduğunu söyledi.

MONOPOLİ AKADEMİ’Yİ KURDU

Sigorta sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücünün yetiş- tirilmesinin de önemli olduğunu vurgulayan Erol Esentürk, “Sektörde çalışanlara kendilerini geliştirme imkânının sağlanması, doğru risk yö- netiminin önemi ile ilgili farkındalık bilincinin yaygınlaştırılması, finansal okuryazarlığın artırılması oldukça önemli. Biz de çalışanlarımızın gelişimlerinden de sorumlu olduğumuz inancıyla ‘Monopoli Akademi’yi kurduk. Bu akademide çalışanlarımız sadece sektörel alanda teknik bilgi almakla kalmıyor, kişisel ve profesyonel gelişimlerine katkı sağlayacak sertifika programlarına da dahil oluyorlar” diye konuştu.