Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, dijitalleşme kapsamında yürüttüğü çalışmalarla iş süreçlerini iyileştirmeye ve hızlandırmaya, sektöre öncülük ederek mevzuata ilk uyum sağlayan şirketlerden biri olmaya devam ediyor. Bu çerçevede AgeSA, Sigorta Bilgi Merkezi’nin Ortak Veri Modeli (OVM) vizyonuna uygun olarak Hayat ve Ferdi Kaza Sigortası (FKS) ürünlerinin yasal raporlama süreçlerini, yeni raporlama sistemi olan OVM sistemine entegre etti. Proje için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) tarafından pilot şirket seçilen AgeSA, hem yeni sisteme geçiş yaptı hem de iş süreçlerini yalınlaştırıp süreçteki IT bağımlılığını azalttı. Bunun yanı sıra veri temizliği, iş süreçlerinin iyileşmesi gibi faydalar da sağladı. 

QNB Sigorta İş Sürekliliği Yönetimi Standardı’na Uygunluk Belgesi Aldı QNB Sigorta İş Sürekliliği Yönetimi Standardı’na Uygunluk Belgesi Aldı

Çevik yönetim yaklaşımı ile yürütülen proje kapsamında uçtan uca bütünleşik, yalın bir yapı kurduklarını anlatan AgeSA İş Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı A. Fahri Arkan, projenin hedef ve kazanımlarını şöyle özetledi: “Mevzuata uyum amacıyla yola çıktığımız projede, en doğru veriyi en kısa sürede müşteriye ulaştırmayı ve OVM gönderimleri ile mali tablo tutar karşılaştırmalarında %100 uyumu hedefledik.  Zamanında gönderim yapısı oluşturduk, süreçteki manuelliği ortadan kaldırdık, sadelik yarattık. Bundan sonra da bilgi birikimimiz ve tecrübemizle sektörümüze öncülük etmeye devam edeceğiz.” 

Editör: Sigorta Life