Olayinkolayi.com dijital platformu üzerinden kullanıcılarına yüzde 40’a varan indirimlerle Kredi Hayat Sigortası sunduklarını vurgulayan Aegon Türkiye Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü Murat Akçay, Konut kredileri, toplam tüketici kredisi pazarının üçte birinden fazlasını oluşturuyor ve üretilen Kredi Hayat Sigortası poliçeleri açısından da konut kredileri önemli bir paya sahip. İstatistiklere göre geçtiğimiz sene üretilen Kredi Hayat Sigortası toplam poliçe adedi 14 milyonu aşıyor. Biz de bu önemli sigorta için doğru fiyatlama ve self-servis imkanı ile tüketicilerin bütçesine önemli katkıda bulunduğumuza inanıyoruz” dedi.

Kaza Tespit Tutanağı yerine SBM'den pratik çözüm Kaza Tespit Tutanağı yerine SBM'den pratik çözüm

 

Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre geçen yıl ülke genelinde yaklaşık 1 milyon 492 bin adet konut satın alındı. Bu alımların önemli bir bölümü de finans kuruluşlarından kullanılan konut kredileri üzerinden gerçekleşti. “Konut kredisi kullanan tüketicilerin, SEDDK’nın (Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu) son sektör duyurusunda da altını bir kere daha çizdiği gibi, Kredi Hayat Sigortası’nı bankadan yaptırma zorunluluğu bulunmuyor” diyen Murat Akçay, pek çok müşterinin, banka dışındaki alternatif kanallar üzerinden de Kredi Hayat Sigortası yaptırabileceğini bilmediğini ifade etti.

Akçay açıklamasında şunları söyledi; “Özellikle ekonominin dalgalanma yaşadığı bu dönemde, tüketicinin doğru sigortayı doğru fiyata almasını dün olduğu gibi, bugün de desteklemeye devam ediyoruz. Bu amaçla Aegon Türkiye olarak sigorta tecrübemizi ve bilgi birikimimizi inovatif yaklaşımımız ile birleştirdik ve sektörümüzde öncü bir adım daha attık. Yeni nesil teknoloji altyapısına sahip dijital platform olayınkolayi.com ile konut, kredi ve sigorta süreçlerinde kredi listeleme, masraf hesaplama, poliçe satın alma gibi işlemleri kolaylaştıran çözümler sunuyoruz.”

“Olayinkolayi.com’un Kredi Asistanı uygulaması sayesinde, kullanıcılarımız kriterlerine özel konut kredisi tekliflerini aylık taksit ödemesi, toplam ödeme veya faiz oranına göre tek ekranda listeleyerek kredi kararını kolaylıkla verebiliyor.”

“Konut, kredi, sağlık, sigorta ve yaşam kategorilerinde merak edilenlere ilişkin güncel ve pratik bilgilere de olayinkolayi.com/blog sayfamızda yer veriyoruz. Ayrıca olayınkolayı Çağrı Merkezi temsilcilerimiz aracılığıyla müşterilerimizin kredi süreci ile ilgili sorularını birebir yanıtlayıp, yasal haklarıyla ilgili bilgilendirme yaparak uçtan uca ücretsiz asistanlık desteği sağlıyoruz. Konut kredisi için gerekli Kredi Hayat Sigortasını da platformumuz veya Çağrı Merkezimiz üzerinden yüzde 40’a varan indirimle sunuyoruz ve bu sayede müşterilerimiz kredi masraf paketini optimize edip daha düşük bütçe ile poliçe satın alabiliyor.”

Kullanıcılarına pek çok işlem kolaylığını bir arada sunan olayinkolayi.com platformu,  hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0850 222 3466 numaralı Çağrı Merkezi numarası veya Whatsapp hattı üzerinden anlık yanıt sistemiyle müşterilerinden gelen soruları asistanları aracılığıyla cevaplıyor.

Detaylı bilgi için: www.olayinkolayi.com