Sektörde cihaz koruma sigortalarında önemli bir portföye sahip olan Gulf Sigorta, gigit uygulamasıyla birlikte cep telefonlarımız için güvence sunuyor. Gulf Sigorta Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Avcı ve Gulf Sigorta Uzatılmış Garanti ve Özel Ürünler Direktörü Volkan Emir cep telefonu sigortaları ve gigit uygulaması hakkında merak edilenleri yanıtladı.

gigit yeni tasarımına kavuştu!

Geçtiğimiz günlerde yeni bir tasarım ve kullanıcı deneyimi ile kullanıma sunulan gigit uygulaması, içerisinde sunulan animasyonlar ile kullanıcılara testleri nasıl gerçekleştirecekleri daha açık bir şekilde sunulurken, uygulamaya eklenen asistan hizmetini de kullanıcıların yardım alabilir duruma gelmelerini sağladı. 2022 yılı içerisinde uygulamanın kullanımını yakından izleyerek, iyileştirme çalışmalarının devam edeceğini aktaran Gulf Sigorta Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Avcı, “Bunun yanı sıra yenilik olarak buy-back özelliğini de uygulamamıza entegre etmeyi planlıyoruz. Müşteri buy-back özelliği ile, telefonunu uygulamamız içerisindeki test adımlarından geçirdikten sonra, telefonu sağlıklı ve geri alınabilir nitelikte ise, anlaşmalı olduğumuz iş ortağımızın belirlemiş olduğu tahmini bir bedel ile satabilecek. Böylelikle, eski telefonunu kısa süre içerisinde satarak yeni telefon satın almak isteyen müşterilerimize de ek biz fayda sağlamayı planlıyoruz” diye açıklıyor.

200’den fazla cep telefonu modeline Gulf Sigorta güvencesi

Cep telefonları sigortaları konusunda deneyime sahip olan Gulf Sigorta, güncel olarak 9 marka 200’den fazla modelde cep telefonu sigortasını tüm dağıtım kanallarında sunuyor. Uygulama acente ve broker kanalının geleneksel yöntemlere göre müşterilerine daha kolay ve yenilikçi bir satış modeli ile ulaşmalarına da katkı sağlıyor. Gulf Sigorta Cep Telefonu Sigortası ise ‘gigit’ adı verilen mobil uygulaması sayesinde satın alınabiliyor. Gulf Sigorta Uzatılmış Garanti ve Özel Ürünler Direktörü Volkan Emir gigit uygulaması ile kullanımda olan cep telefonunun ses, ışık, görüntü, ekran, jiroskop vb. fonksiyonlarını analiz ettikten sonra, telefonun durumu ve modeli doğrultusunda kullanıcıya koruma sigortası teklifinde bulunduğunu ifade etmekte.

Test süreçlerinin müşterinin uygulama içerisindeki yönlendirmeleri adım adım tamamlaması ile ilerlediğini aktaran Volkan Emir, ekranda telefonun sağlık durumunu gösteren karne olarak adlandırılan bir rapor uygulama tarafından oluşturulduğunu ve bundan sonraki adımın müşterinin tercihine bağlı sigorta poliçesini satın alması/almaması ile son bulduğunu belirtiyor.

Burak Ali Göçer; “BES'in Çocukluk Dönemi Bitti Artık Gençlik Dönemine Adım Attık” Burak Ali Göçer; “BES'in Çocukluk Dönemi Bitti Artık Gençlik Dönemine Adım Attık”

Sigorta yaptırırken bunlara dikkat!

Cep telefonu sigortaları yaptırırken dikkat edilmesi gereken noktalara ve Gulf Sigorta’nın sunduğu teminatlar kapsamında açıklamalarda bulunan Volkan Emir, “Cep telefonu koruma sigorta poliçesi kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu, sık karşılaşılan istenmeyen durumlara karşı güvence sağlamaktadır. Bu kapsamda, cihazın ani ve beklenmeyen bir olay sonucu zarar görmesi (kırılma, sıvı teması vb), elektrik arızaları ve hırsızlık zararları cep telefonu sigortamızın teminatlarını oluşturmaktadır. Böylece, tüketici beklenmedik masraflara karşı koruma altına alınmaktadır” diyor. Sigorta içeriği kadar sunulan hizmet ve deneyimin de dikkate alınması gerektiğini belirten Volkan Emir, sigorta alım aşamasında uygulamanın kullanıcı dostu ve işlemlerin hızlıca tamamlanmasının önemli olduğunun da altını çiziyor.

Gulf Sigorta dijitalleşen dünyada pazar payını artırmayı hedefliyor

Cep telefonu ve banka kartı olan herkesin bu uygulamadan yararlanabileceğini aktaran Volkan Emir sözlerine şöyle devam ediyor:

“Cep telefonları hepimiz için vazgeçilmez. Gün içerisinde çoğu kez telefonumuzdaki uygulamaları kullanmak durumunda kalıyoruz. Satınalma davranışları ve kullanım alışkanlıklarını dikkate aldığımızda tüketicilerin bu tür yenilikçi ürünlere ilgisinin artarak devam ettiği görülmekte. Gelişmekte olan ülkelerle kıyasladığımızda ise hala uzun bir yolumuzun olduğunu söyleyebiliriz. Gulf Sigorta olarak amacımız bizler için öncelikli olan dağıtım kanallarımızı bu tür yenilikçi ürünlerle daha da güçlendirmek ve marka bilinirliliğimize katkı sağlamak.”

Cep telefonu sigortası ve gigit ile ilgili gelecek planlamalarından bahseden Volkan Emir, “Uygulamamız şu aşamada sadece cep telefonu sigortası ile sınırlı olmakla beraber, orta vadede yeni ürünler ile müşterilerimize kolay ve hızlı erişilebilir bir platform sunmak istiyoruz.  2021 yılı sonuçlarına göre satış kanallarında dijital satışın oranı %5 civarındadır. Dijitalleşen dünyada bu payı artırmak elbette ki hedeflerimiz arasındadır” şeklinde sözlerini sonlandırıyor.

Editör: Sigorta Life