SİGORTA LIFE / ÖZEL HABER

Sigorta Life’ın edindiği bilgilere göre; fuara talep oldukça büyük. Fuar tarihlerinde PineBeach Belek’in 770 oda ve yan oteller de dahil olmak üzere bu organizasyon için kapatıldı. Acente çalışanları Uluslararası Sigorta Fuar ve Kongresi bilgilendirme sitesini inceleyerek online kayıt başvurularında bulundukları gibi, bir kısmı sigorta firmaları tarafından da yönlendiriliyor. Fuara katılım gösteren acentelerin diğer bir kısmı ise odalar birliğine başvurarak taleplerini iletiyor.

Katılımcı sayısı yaklaşık 5000 kişi öngörülürken aralarında dış katılımcı ve yurtdışı katılımcılarının da bulunacağı belirtildi. Büyük sigorta şirketlerinin yanı sıra reasürans şirketleri, brokerlar, hayat ve emeklilik şirketleri, tedarikçiler, meslek odaları, ticaret odaları ve komiteler vb. gibi tüm sektörlerden katılımcıları fuarda görebileceğiz. Katılım talepleri her gün artmakta olup, yoğun bir talep sürecinde olduğunu ve günden güne daha da arttığına dair açıklama yapan fuar yetkilileri, 25’e yakın sigorta firmasını ağırlayacaklarını belirttiler. Acentelerin tam zamanlı ve konaklamalı olarak yaklaşık 1000’in üzerinde sayı, çok sayıda acentenin de günü birlik katılacağını öngörülüyor.

Sigorta Eksperliği Kursu belirsizliğini koruyor Sigorta Eksperliği Kursu belirsizliğini koruyor

Ayrıca TOBB SAİK, 319 il delegesi ile her yıl yaptığı toplantıyı bu sene fuar organizasyonu ortamında yapacağı da bildirildi. Organizasyona SBD bünyesindeki reasürans brokerlar katılım sağlayacak.

Aynı şekilde TOBB ‘a bağlı 16K acentelere mailing ve davetler yapılmış olup, her gün birçok acenteden mail ve telefon yolu ile talep geldiğini açıklayan USFK Yönetim Kurulu, ayrıca  sigorta sektöründeki tüm paydaşların yaşamlarını kolaylaştıracak ve risklerini en aza indirecek tüm inovatif çözümlere bünyesinde yer veren dijital sigorta teknolojisini kullanan Insurtech tarafı da fuarda yer alacak olup, yurtdışından bir çok startuplarıyla birlikte fuara katılım sağlayacaklarını da aktardılar.

Fuarla ilgili tüm bilgi ve detaylara https://sigortacilikfuar.com/  ‘dan ulaşabilirsiniz.

Editör: Sigorta Life