Türkiye Sigorta’nın, insan kaynağına değer ve öncelik veren yaklaşımıyla hayata geçirdiği ‘Yeni Nesil Sigortacılık Okulu’ sertifika programı tamamlandı. 26 Şubat – 26 Mart 2022 tarihleri arasında devam eden 5 hafta 30 saatlik eğitim programında; üniversite öğrenimine devam eden 3 ve 4. sınıflar, yeni mezunlar ve yüksek lisans öğrencilerinden 65 kişi mezun oldu. Türkiye Sigorta İnsan Kaynakları, Eğitim, Tedarik ve İdari Hizmetler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yıldız öncülüğünde yürütülen programda; Sigortacılığa Giriş, İK Uygulamaları, Sigortacılığa Global Bakış ve Yeni Teknolojiler, Sigortacılığın Hukuki Boyutu gibi teorik derslerin yanı sıra sigortacılığın çeşitli branşlarından eğitimler de verildi.

Öğrenciler Türkiye Sigorta Genel Müdür Yardımcıları ve eğitmenleri ile bir araya gelerek sigorta sektörünü daha yakından tanıma fırsatı yakaladı. Aynı zamanda “yeni nesil” kavramından yola çıkarak eğitmenlerimizin aktardığı deneyim paylaşımı, değişime adaptasyon, çalışma hayatına yön verme, teknolojik çağa adaptasyon, zorluklarla başa çıkma gibi konularla öğrencilerin kariyer planlamalarına yön verilmesi sağlandı.

“Öğrencilerin, sigortacılığı bir bütün olarak görmelerini hedefliyoruz”

Zorunlu trafik sigortasında platform dönemi başladı Zorunlu trafik sigortasında platform dönemi başladı

Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, programın çıkış noktasına ilişkin şunları söyledi: “Günümüzdeki çalışma modelleri, iş yapış şekilleri değiştikçe sektördeki insan kaynağının da çeşitlenmeye başladığını görüyoruz. Sektörde fark oluşturabilmek için bu değişime adapte olmak ve bu değişimi doğru yönetebilmek çok önemli. Bu kapsamda; sektörün öncü firması olarak sigortacılık eğitiminde de öncü akademi olma vizyonuyla öğrencilerin gelişimine katkı sağlamak için bu programı başlattık.”

Benli sözlerine şöyle devam etti: “Öğrenciler Genel Müdür Yardımcılarımızın katılımıyla, çalışma hayatı ve sigorta sektörü üzerine deneyimleri öğrenirken, farklı bölüm ve üniversiteden arkadaşlarla bağlantı kurma imkânı elde ettiler. Tüm Türkiye’yi kapsayan programımızla, sektörümüzle yeni tanışacak öğrencilerimizin sigortacılığı bir bütün olarak görmelerini ve sigortacılık hakkında geniş bir bilgiye vakıf olmalarını hedefledik. Program esnasında öğrencilerden aldığımız olumlu geri dönüşler, eğitim programlarımızı devam ettirme düşüncemizi netleştirdi.”