Anadolu Sigorta’nın Düzenlediği Anadolu Buluşmaları Konya’da Başladı Anadolu Sigorta’nın Düzenlediği Anadolu Buluşmaları Konya’da Başladı
Kamuya ait sigorta ve hayat/emeklilik şirketlerinin birleşmesiyle eylül ayı itibarıyla faaliyete geçen Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik şirketlerinin üst yönetiminde yalınlaşma ve verimlilik anlayışı doğrultusunda değişikler gerçekleşti. Sigorta sektörünün hem elementer sigortacılık hem de hayat ve emeklilik alanındaki lider şirketleri olan Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik üst yönetim kadrosu;  yalın, çevik ve etkin çalışma prensipleri doğrultusunda yenilendi, yeni atamalar gerçekleşti. Gerçekleştirilen üst düzey değişim kapsamında:
  • Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürlüğü görevini Atilla Benli yürütecektir.
  • Türkiye Sigorta Genel Müdürü Alper Karayazgan, Türkiye Hayat Emeklilik Genel Müdürü Cenk Kurt, Sağlık Sigortaları Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Emre Bayram, Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcısı Atakan Bektaş ve Acenteler Satış Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Hakan Muştu icrai görevlerinden ayrılarak danışman olarak atanmıştır.
  • Türkiye Hayat Emeklilik Teknik ve Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Faruk Gökçen görevinden ayrılmıştır.
  • Finansal Yönetim Genel Müdür Yardımcılığına Mali İşler Direktörü olarak görev yapan Murat Süzer atanmıştır.
  • Türkiye Sigorta Teknik ve Hasar Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Remzi Duman, bu görevlerine ek olarak; Sağlık Sigortaları biriminin sorumluluğunu da üstlenecektir.
  • Strateji ve Dijital Dönüşüm Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Bilal Türkmen, bu görevlerine ek olarak; Türkiye Hayat Emeklilik Teknik ve Operasyon sorumluluğunu da üstlenecektir.
  • Türkiye Sigorta Pazarlama ve Bankasürans Satış Genel Müdür Yardımcısı Doğukan Karakaya, Acenteler ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alacaktır.
  • Türkiye Hayat Emeklilik Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Volkan Sinan, Bankasürans Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenecektir.
  • Türkiye Hayat Emeklilik Satış Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Güray Çelik, Banka Kanalı Satış Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alacaktır.
Türkiye Sigorta ve Türkiye Hayat Emeklilik üst yönetiminde gerçekleşen değişiklikler Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundaki (SEDDK) gerekli prosedür tamamlandıktan sonra yürürlüğe girecektir.
Editör: TE Bilisim