Sigorta sektörünün öncüsü Türkiye Sigorta, Kızılay iş birliğinde Ramazan ayında dayanışma ve birlikte paylaşmanın gücünü canlı tutmak için depremden etkilenen 11 noktada, 11 gün boyunca süren iftar organizasyonları düzenledi. İlk iftar sofrası 1 Nisan’da Osmaniye'de kurulurken; sırasıyla Hatay’da Kırıkhan, İskenderun ve Hassa; Gaziantep’te Nurdağı ve Islahiye ile devam etti. Türkiye Sigorta Gaziantep’ten sonra Adıyaman’da, Kahramanmaraş’ta merkez ve Pazarcık ilçelerinde ve son olarak Malatya’da vatandaşlarla iftar etkinliğinde bir araya geldi.

Ramazan ayının bereketini ve beraberlik ruhunu yaşatmak için düzenlenen iftarlarda ayrıca, gündüz çocuklar için hazırlanan basketbol ve futbol alanlarında oyunlar oynanırken; iftar sonrasında kurulan açık hava sinemasında patlamış mısır, kâğıt helva, pamuk şeker ve macun gibi geleneksel sokak lezzetleri ikramlarıyla birlikte film gösterimleri yapıldı.

1681123574_4

Birlik ve beraberliğin çoğalarak devam ettiği her gün, tüm güçleriyle vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirten Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, “Depremin yaralarını sarmak için ilk andan itibaren işimizi en iyi şekilde yapmak için sahadayız. Türkiye Sigorta olarak deprem nedeniyle açtığımız bireysel hasar dosyalarının yüzde 95’ini özveriyle çalışarak ödedik. Kalan bireysel hasar dosyalarımızı mayıs sonuna kadar ödeyeceğiz. Şu ana kadar 1.1 milyar TL hasar ödemesi yaptık, kalanları da mayıs sonuna kadar ödeyeceğiz. Bu zorlu günleri hep birlikte aşabilmek için tüm gücümüzle bölgedeki vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

1681123568_2

HDI Sigorta ile Antalyaspor arasında yeni iş birliği HDI Sigorta ile Antalyaspor arasında yeni iş birliği

Afetzedelerin barınma, beslenme gibi ihtiyaçlarının yanında sosyalleşebilmesinin de büyük önem taşıdığına değinen Benli, “Özellikle, çocuklarımızın bu afet durumunu atlatmaları ve bir nebze de olsa normalleşebilmeleri için onlara destek olmamız gerekiyor. Bu amaçla Türkiye Sigorta olarak, Ramazan ayında depremden etkilenen 11 noktada geleneksel ramazan şenliklerimizi düzenledik, birlikte film izledik, oyunlar oynadık, sohbetler ettik. Çocuklarımızın daha iyi ve güvende hissedebilmeleri için çalışmaya devam edeceğiz. Ayrıca Ramazan ayı boyunca, Kızılay iş birliğiyle 11 gün boyunca kurduğumuz kardeşlik soframızda vatandaşlarımızla bir araya gelmekten, manevi duyguları birlikte paylaşmaktan da mutluluk duyuyoruz. Ramazan’ın bereketini bizimle paylaşan herkese teşekkür ederiz” diyerek sözlerini tamamladı.

1681123573_3

Editör: Sigorta Life