1996 yılında beri Türkiye’de faaliyet gösteren şirketin yeni sahibi RS Otomotiv Grubu oldu. Edindiğimiz bilgilere göre, satın alma bedeli yeni yatırımlarla birlikte 20 milyon TL olurken, şirket Tur Assist ismiyle yoluna devam edecek. Merkez ofisi İstanbul’da bulunan Tur Assist’in hali hazırda 176 çalışanı ve 800’ün üzerinde öz malı olmayan anlaşmalı aracı bulunuyor.

Unico Sigorta Servis Temsilcileri ile Bir Araya Geldi! Unico Sigorta Servis Temsilcileri ile Bir Araya Geldi!

Tur Assist’in yeni sahibi RS Otomotiv Grubu, araç onarımı ve ekspertiz alanlarında faaliyet gösteriyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığını ise kurucusu Ünal Ünaldı yapıyor. Ünaldı, yaptığımız görüşmede satın almayı doğrularken, detay vermeyerek satın almanın kamuoyuyla kısa süre içerisinde paylaşılacağını söyledi.

ÇEKİLME KARARI ALMIŞTI

Sigorta devi Mapfre Asistencia geçtiğimiz günlerde global stratejileri kapsamında aralarında Türkiye’nin de olduğu birkaç ülkedeki faaliyetlerini sonlandırma kararı almıştı. Kararla ilgili Türkiye’deki iş ortaklarına gönderilen mesajda, “Tur Assist son birkaç yıldır kârlılık ve hacim açısından önemli zorluklarla karşı karşıya kaldı. Tur Assist’in ana hissedarı Mapfre Asistencia, bir süredir stratejik düzenlemelere odaklanmıştı. Bu çalışmanın bir sonucu olarak Tur Assist’in faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı.

Editör: Sigorta Life