Tur Assist Genel Müdürü Nihal Asker çalışanlara gönderdiği mesajda, “Tur Assist’in ana hissedarı olan MAPFRE Asistencia bir süredir stratejiik düzenlemelere odaklanmıştı. Bu çalışmaların bir sonucu olarak, Tur Assist’in Türkiye pazarındaki faaliyetlerini sonlandırma kararı aldı” şeklinde bilgi verdi. Asker’in mesajı şu şekilde devam etti:

“Bu süreç, siz çalışanlarımıza, müşterilerimize, iş ortaklarımıza ve yasal merciilere karşı tüm yükümlülüklerine riayet ederek, kademeli ve makul bir süre içinde sonuçlandırılacak.

Bu zor kararı, bugün itibariyle, tüm müşterilerimiz ve paydaşlarımız ile paylaşılacağız.

Sürecin hem yasal hem de operasyonel adımlar içermesi sebebiyle, sözleşmesi devam eden müşterilerimizi mağdur etmeden bu işlemleri yürütüyor olacağız. Yeni müşteri almadan varolan müşterilerimizin kontrat içeriklerine göre kademeli olarak süreci yöneteceğiz. Bu sebeple bazı sözleşme ve sorumluluklarımız yerine getirilene kadar ilgili arkadaşlarımız sürecin içinde olmaya devam edecekler.

Doğa Sigorta Müşteri Memnuniyetinde 4. Kez Ödül Kazandı Doğa Sigorta Müşteri Memnuniyetinde 4. Kez Ödül Kazandı

Tüm aşamalarda sizlerle açık iletişim kurulmasını önemsiyorum. Bu nedenle bu süreç boyunca sizlerle eşit, adil ve şeffaf bir iletişim kurulacağını, tüm arkadaşlarımın yasal hakları ve ek olarak çalışma yılları da gözetilerek hareket edileceğini belirtmek isterim.

Tur Assist olarak, hem asistans sektörüne hem de müşterilerimizin hayatına sizlerle beraber değer katmak için önemli mesafeler kat ettik.

Değerli katkılarınız, işbirliğiniz ve emekleriniz için sizlere teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla,

Nihal Asker”

Editör: Sigorta Life