Neova Sigorta, 2023 yılında prim üretiminde yüzde 102 büyüdü! Neova Sigorta, 2023 yılında prim üretiminde yüzde 102 büyüdü!

İspanyol Mapfre Asistencia’nın Türkiye ofisi olarak 1996 yılından bu yana hizmetlerine devam eden Tur Assist’in Genel Müdürü Nihal Asker, son dönemlerde oldukça konuşulan assistans hizmetleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Asker, Pazarı genişletmek istediklerini ve hep aynı ürün; aynı hizmetlerle ilerlemeyerek sektöre yeni çözümler sunmak istiyoruz açıklamasını yaptı. 

Tur Assist olarak müşterilere sundukları hizmetlerde, teknolojik imkânlardan yararlandıklarını belirten Asker, “Sözgelimi, müşteriye çekici gönderdiğimizde, müşterilerin yerini takip edebileceğimiz bir uygulamamız var. Çekici sürücülerinin telefonlarında bir uygulamamız yüklü. İşi de bu uygulama üzerinden kabul ediyorlar. Sonrasında müşterilere SMS ile bir link iletiyoruz. Bunun sayesinde müşteriler hangi çekicinin geleceğini ve ne kadar bir mesafede olduğunu varış süresinin kaç dakika süreceğini öğrenebiliyor. Müşteriler isterlerse bu uygulama üzerinden bizle yazışma da yapabiliyor. Uygulama sayesinde müşterilerin nerede olduklarını görebiliyoruz. Tedarikçilerin nerede olduklarını ve ulaşım sürelerini ölçebiliyoruz. Müşteriler de bir kaza sonrasında, nerede olduklarını bildirme gibi dertlerden kurtuluyor” dedi.

Editör: Sigorta Life