Sigorta sektöründeki analizlerimiz devam ediyor. Kaleme aldıklarımın sektörde karşılık bulması beni çok memnun etti. Burada şöyle bir nokta var; bazı isimler rahatsız olup şirketimizin imtiyaz sahibi İsmail Öztürk'ü aramışlar. Ancak bizler gazeteciyiz ve kimsenin ricasıyla bir şeyler yazmayız, bu konuda yardımcı olamayacağım için üzgünüm...

Geçtiğimiz günlerde Quick Sigorta'ya ziyarete giderken yol üzerinde dikkatimi büyük kırmızı bir bina çekti. Binanın kenarında Pay Sigorta yazıyordu. Böyle bir sigorta şirketi var mı? Yoksa tabelası olan ama ruhsat kesemeyen bir sigorta şirketi mi? Mesela acente mi, yoksa brooker mı? SEDDK muhtemelen bunun cevabını biliyordur. Bu markaya biz günlerdir ulaşamadık. Bildiğimiz kadarıyla kendilerinin ruhsatı da yok, aldıysa da haberimiz yok... En azından bir dönüş yaparlar ya da açıklarlarsa sevinirim. Ayrıca firmayla ilgili küçük de bir eleştirim var. Biz kendileriyle görüşemesek de sosyal medyalarını takip ediyoruz. Galiba onlar da sosyal medyayı en az bizim kadar iyi takip ediyor. Genel Müdürlerini, hasarcılarını sosyal medyadan arıyorlardı. Ekibini, sektörden seçmeyip instagramdan aramaları bize çok ilginç geldi.

Bu arada değinmeden geçemeyeceğim, Sigorta Life'ın Nisan sayısında Hazine ve Maliye Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Ahmet Genç harika bir yazı yazmış. Yazının detayları Sigorta Life'ta... Ahmet hocamın eline sağlık. Sigorta Life ekibi olarak geçtiğimiz günlerde Dijipol firmasını ziyaret ettik ve yönetim kurulu danışmanı Ramazan Ülger ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Aynı zamanda TSB eski başkanı olan Ramazan Bey, sektörün en değerli isimlerinden birisi. Dijipol projesi için de kendisinin büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Hem misavirperverliği hem de aktardığı deneyimleri için kendisine bir kez daha ekibim adına teşekkür ediyorum.

Birkaç gün sonra TSB seçimleri gerçekleşecek. Mevcut başkan Uğur Gülen, sektörün de büyük kısmının desteğini alarak yeniden aday oldu. Benim bir önceki yazımda da belirttiğim gibi Uğur Bey'in karşısına çıkmayı düşünen birkaç aday vardı. Ve beklendiği gibi Arex Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Süphanoğlu TSB Başkanlığına adaylığını duyurdu. Mevcut başkan Uğur Gülen'in seçimde bir adım önde olduğunu düşünüyorum ancak buradaki kritik nokta; yönetim kurulunda bir değişiklik olacak mı? Sigortacılık sektörüne yakışır, adil ve demokratik bir seçim olacağına eminiz. Sonunda kazanan Türk sigortacılık sektörü olsun...

Kulağımıza gelen dedikodular,

Remed Assistance Özel Etabında 18 Araç Yarış Dışı Kaldı Remed Assistance Özel Etabında 18 Araç Yarış Dışı Kaldı

Mapfre Sigorta, Generali Sigorta ve Zurich Sigorta ile ilgili birkaç gündür bazı şeyler duyuyoruz. Bu şirketler satılıyor mu? El mi değiştiriyor? Zaman içerisinde hepsini göreceğiz.

Editör: Serhat Bingöl