TMSF Evim Şirketleri hakkında son dakika açıklaması yayımladı. Yayımlanan açıklamada TMSF tasarruf şirketleri için Hazine ve Maliye Bakanlığı, BDDK, TMSF ve Tasarruf Finansman Şirket temsilcileri ile özel bir toplantı düzenleyeceğini açıkladı. 

Yapılan açıklamada çözüm için hakkında tasfiye kararı verilen faizsiz tasarruf finansman şirketleri üzerinden para biriktiren kişilerin mağduriyetin giderilmesi için tarafların bir araya geleceği duyuruldu. Yapılacak olan toplantı sonrasında masaya konulan alternatif çözüm yolları arasında en hızlı ve etkin olanın belirlenerek hak sahiplerinin mağduriyetlerinin giderilmesi sağlanacak. 

EVİM MAĞDURLARI ÇÖZÜM BEKLİYOR!

Tasarruf Finansman Şirketleri Temsilcileri, TMSF, BDDK, Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcilerinin bir araya geleceği toplantıda hakkında tasfiye kararı verilen 21 faizsiz finansman şirketinin akıbeti belli olacak. Bu şirketlerde birikim yapan kişiler bir an önce paralarını geri almak isterken örgütlenerek Evim Mağdurları Platformu ile seslerini duyurmaya çalışmışlardı. 

tmsf tasarruf şirketleri açıklaması

TMSF tarafından yayımlanan açıklamada konut ve taşıt başta olmak üzere çeşitli varlıkları faizsiz ve taksitle almak için kurulan şirketlerin denetim ve gözetim altına almak için 6361 sayılı kanun ile birtakım düzenlemeler gidildiği belirtilerek 21 şirket hakkında ise faaliyetlerine devam edecek yapıya sahip olmadıkları gerekçesi ile tasfiye kararı alındığı belirtildi. 

Tasfiye edilen şirketlerde birikim yapan kişiler için ise yapılan açıklamada "Vatandaşlarımızın özel hukuk alanında inşa ettikleri sözleşmelerden doğan sorumlulukları karşılığında, hâlihazırda tasfiye sürecinde olan bu firmalarda biriktirdikleri meblağların akıbetinin belirlenmesi amacıyla; Hazine ve Maliye Bakanlığı, BDDK, TMSF ve tasarruf finansman şirketlerinin temsilcileriyle yapılan toplantılarda, alternatif çözüm yolları bütün detaylarıyla masaya yatırılmış ve taslak çalışmanın sonuçlandırılması aşamasına gelinmiştir. Bu itibarla, bu hafta gerçekleştirilecek toplantılarla en hızlı ve etkin çözüm netleştirilecektir" ifadelerine yer verilerek tarafların bir araya gelecekleri ilan edildi.