14 Haziran 2005 tarih ve 5363 sayılı Tarım Sı̇gortaları Kanunu’nun yazımı aşamasından bugüne kadar ki 18 yıllık süreçte tarım sigortaları alanında pek çok çalışmada yer alan ve uzun yıllar Tarım ve Orman Bakanlığı’nın çeşitli makamlarında görev yapmış ve en son Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunmuş sayın ENGÜRÜLÜ, aynı zamanda Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmektedir.

Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı! Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı!Bekir ENGÜRÜLÜ Kimdir?

1967 yılında Tokat’ın Zile ilçesinde doğmuştur. 1985 yılında Söke Ziraat Teknik Lisesi’nden, 1991 yılında Selçuk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makineleri Bölümü’nden mezun olmuştur. Tarım ve Orman Bakanlığı’nda 38 yıllık memuriyet süresi olmuştur. Bu süreçte sırasıyla teknik personel, ziraat mühendisi, ilçe müdürü, şube müdürü ve daire başkanı görevlerinde bulunmuştur. 2011 – 2020 yılları arasında Tarım Reformu Genel Müdürlüğü Tarım Sigortaları ve Doğal Afetler Daire Başkanı görevinde bulunmuştur. Türkiye Tarım Sigortası Kanunu’nun yapım sürecine doğrudan katılmış ve 18 yıldır tarım sigortaları sistemi konusunda karar verici olarak görev yapmaktadır. Tarımda Risk Yönetimi, Küresel İklim Değişikliği, Tarım Makineleri ve Hizmet içi Eğitim konularında deneyim sahibidir. Hizmet içi eğitiminde kullanılan, yayınlanmış 22 adet kitabın ortak yazarıdır. Tarımda Risk Yönetimi, Tarım Sigortaları ve İklim Değişikliği konularında ulusal ve uluslararası konferans ve sempozyumlara konuk konuşmacı olarak katılmış, ulusal ve uluslararası çeşitli platformlarda bildirimlerde bulunmuş ve sunumlar yapmıştır. Hacı Bayramı Veli Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Yüksek Okulunda “Tarım Sigortaları” dersi vermektedir. Ocak 2020’de başladığı Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcılığı görevinden 17 Nisan 2023 tarihinde emekli olarak ayrılmıştır. Şubat 2020 tarihinden itibaren Tarım Sigortaları Havuzu (TARSİM) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürütmekte olup; 17 Nisan 2023 tarihi itibarıyla Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü olmuştur. Evli ve 2 çocuk babası olup, İngilizce bilmektedir.

Editör: Sigorta Life