Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), 2024 yılı Devlet Destekli Tarım Sigortaları Genel Şartlar ile Tarife ve Talimatları hakkında genelge yayımladı. 1 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe giren genelge ile 5363 sayılı Tarım Sigortaları Kanunu çerçevesinde akdedilecek tarım sigortaları sözleşmelerinde uygulanan genel şartlar ile tarife ve talimatlarında değişiklikler yapıldı.

Genelge devlet destekli arıcılık sigortası, devlet destekli bitkisel ürün sigortası, devlet destekli büyükbaş hayvan hayat sigortası, devlet destekli gelir koruma sigortası, devlet destekli köy bazlı kuraklık verim sigortası, devlet destekli küçükbaş hayvan hayat sigortası, devlet destekli kümes hayvanları hayat sigortası, devlet destekli sera sigortası ve devlet destekli su ürünleri sigortaları tarife ve talimatları ile genel şartlarını kapsıyor.

Türkiye Sigorta Birliği Katılım Sigortacılığı Ocak 2024 prim üretimlerini açıkladı Türkiye Sigorta Birliği Katılım Sigortacılığı Ocak 2024 prim üretimlerini açıkladı

Editör: Üveys Altun