Tüketicinin tercihi Bütçe Dostu Kasko’dan yana

Bütçe Dostu Kasko; 0-17 yaş arasındaki tüm hususi otomobiller için sağladığı geniş teminatları ile 5 ayda araç sahiplerinden büyük ilgi gördü. 10 Ekim itibarıyla satışa sunulan Bütçe Dostu Kasko’da, kısa sürede 30 binin üzerinde poliçe üretilerek 120 milyon TL’yi aşkın prim üretimi gerçekleştirildi.

İndirimli oranlarla geniş teminat imkanı

Genişletilmiş kasko poliçelerinde yer alan tüm teminatları sunan ve anlaşmalı yetkili servis ağı ile yaygın hizmet ağına sahip Bütçe Dostu Kasko, genişletilmiş poliçelere nazaran %50’ye varan fiyat avantajı sağlıyor. Bu durum her meslek grubundan, özellikle araç yaşı 5-11 arasında olan araç sahiplerinin Bütçe Dostu Kasko ürününü satın almasında etkili oluyor.

“En önemli önceliğimiz, ürünlerimizi değişen müşteri ihtiyaçlarına göre tasarlamak”

Sompo Sigorta olarak tüketicileri yenilikçi, yüksek kaliteli ve hızlı hizmet anlayışı ile buluşturmaya devam edeceklerini belirten Sompo Sigorta Bireysel Sigortalar Genel Müdür Yardımcısı Ataman Kalkan şöyle konuştu: “Her zaman en önemli önceliğimiz, tüm ürün ve hizmetlerimizi müşterilerimizin değişen ihtiyaçlarına göre tasarlamak. Son dönemde, ekonomik dalgalanmalar ve döviz endeksli maliyet artışları nedeniyle kasko primleri önceki dönemlere göre yükseliş trendi gösterdi. Bu durum da bazı tüketicileri kasko sigortasından vaz geçme düşüncesine sevk etti ancak yükselen araç ve tamir bedelleri de yine aynı tüketicinin zihnini yoran bir konu oldu.   Müşterilerin poliçe yaptırmama oranı 2022 yılı başında %12’ler seviyesindeyken bugün %25 seviyelerine ulaşmış durumda. Primlerin yüksekliği nedeniyle sigortasını yenileyemeyenlerin yanı sıra, daha önceki yıllarda da sigorta yaptırmayan geniş kitleye de güçlü bir alternatif olarak sunduğumuz Bütçe Dostu Kasko 5 ay gibi kısa bir sürede büyük ilgi gördü. Acente, banka ve online kanallarımızdan satışa sunduğumuz bütçe dostu kasko, ekonomik olarak zorlanan ve aynı zamanda kasko sigortası yaptırmak isteyen müşterilerimize nefes

Doğadaki Enerji Gücümüz Güvence Altında Doğadaki Enerji Gücümüz Güvence Altında

 

 

aldıran bir ürün haline geldi. Müşterilerimize sorunsuz bir hasar deneyimi sunarak hizmet kalitemizi yükseltme hedefimiz doğrultusunda sunduğumuz Bütçe Dostu Kasko ile hasar durumunda müşterilerimizi itinayla seçilmiş, sektör deneyimi yüksek, anlaşmalı yetkili servislere yönlendiriyoruz. Sompo Sigorta olarak; rekabetçi primlerimiz ile kasko müşterilerinin tercihi olmaya, müşterilerimizin değişen talep ve ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünler tasarlamaya devam edeceğiz.”

Rekabetçi primlerle kasko güvencesi

Sompo Sigorta’nın kalite standartlarından geçmiş, Türkiye'nin dört bir yanında hizmet veren, başta Ekspres Hasar Onarım Merkezleri (EHOM) olmak üzere anlaşmalı özel servislerde onarım imkanı sunan ürün; aracın daha ekonomik koşullarda güvence altına alınmasını sağlıyor. Bütçe Dostu Kasko, özellikle Full Kasko ürününde de olduğu gibi  çeşitli meslek gruplarına sağladığı indirimler ile pazardaki benzer ürünlere göre oldukça rekabetçi primleriyle öne çıkıyor.

Editör: Sigorta Life