Neova Katılım Sigorta, gençlere ve fikirlere yatırım yaparak projeler geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda 20-21 Ekim tarihlerinde üniversite öğrencileri ve yeni mezunlara yönelik Neova Ideathon’u gerçekleştirerek sigorta sektörü için yenilikçi fikirleri aradı. 13 Eylül – 15 Ekim tarihlerinde alınan başvurular arasında yapılan komite değerlendirmesinin ardından 22 katılımcı finale kaldı.  8 takımdan oluşan 22 yarışmacı iki gün boyunca süren çalışmalar ve şirket içi ve dışı mentorların desteğiyle fikirlerini geliştirdi.  İkinci günün sonunda katılımcılar, Neova Sigorta Teknoloji ve Inovasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslıhan Çandır, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Fatih Alagöz, Neova Katılım Sigorta Teknik, Hasar ve Reasüranstan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Salih Çelen, Neova Katılım Sigorta Dijital Kanallar Dijital Pazarlama ve Bankasüranstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı  Sami Kaya, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Fintech İstanbul Kurucu Ortağı Prof. Dr. Selim Yazıcı ve Gelişim Üniversitesi Öğretim Üyesi ve GESİD Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Hakan Özcan’dan oluşan jüriye proje sunumlarını gerçekleştirdiler. Jüri değerlendirmesi sonucu kazananların belirlendiği etkinlik, ödül ve kapanış töreniyle sona erdi. 

Neova Sigorta, veri analitiği teknoloji şirketi SAS ile iş birliğine imza attı Neova Sigorta, veri analitiği teknoloji şirketi SAS ile iş birliğine imza attı

Değerlendirme sonucu, geleneksel sigorta modellerini kökten değiştirerek, müşterilere daha adil, esnek ve uygun maliyetli bir sigorta deneyimi sunmayı amaçlayan Innosure projesi birinci olarak 20 bin TL’nin sahibi oldu. 15 bin TL ödülün sahibi olan ikinci proje ise sigorta sektöründe Eksik Sigorta’nın acente, müşteri ve sigorta şirketi tarafından sürdürülebilir şekilde yönetilmesini sağlamayı amaçlayan Eksik Sigorta Dedektifi olurken, 10 bin TL’lik üçüncülük ödülü dijital varlıkların sigortalanabileceği son teknoloji ve güvenli bir sigortalama sisteminin oluşturulmasını amaçlayan Digitalim projesinin oldu. 

1698301991_Neova_Logo

Editör: Üveys Altun