Ankara Sigorta acentelerini Antalya’da ağırladı Ankara Sigorta acentelerini Antalya’da ağırladı

HDI Sigorta’nın sürdürülebilir sigortacılık stratejileri kapsamında hasar yönetim süreçlerine farklı bir boyut getiren Hasar Eğitim Laboratuvarı; otomotiv sistemlerinin arıza teşhis, onarım, ayar ve bakımlarına ilişkin teknik yeterliliği konu alan bir dizi eğitim ve uygulamanın merkezi haline gelecek. Başta HDI Sigorta Genel Müdürlüğüne bağlı Oto Kaza, Hasar ve Müşteri İlişkileri Birimlerinin interaktif eğitimler alacağı laboratuvardan ilerleyen dönemlerde acente, iş ortakları ve ilgililer de yararlanabilecekler.

Projeye uzun vadede meslek liseleri ve üniversiteler de dahil edilerek teknik yetkinliğe sahip sigorta profesyonellerinin yetiştirilmesine katkı sağlanması amaçlanıyor. HDI Sigorta Genel Müdürlük binasında yer alan Hasar Eğitim Laboratuvarı aynı zamanda otomotiv hasarı alanında hizmet veren Türkiye’de ilk laboratuvar olma özelliğini taşıyor.

Projenin hem HDI Sigorta hem de sektörün geleceği adına önemli bir adım olduğunun altını çizen Genel Müdür Ceyhan Hancıoğlu, açılış sırasında ‘‘Bugün bizler dahi yıllardır kullandığımız araçlar ile ilgili temel seviyedeki bilgilere vakıf olamayabiliyoruz. Söz konusu otomobil ve hasar olduğunda teknik bilginin gerekliliği su götürmez bir gerçek. Biz de buradan hareketle eğitimlerimizi uygulamalar ile destekleyerek tek bir çatı altında toplamak istedik ve HDI Sigorta olarak bir ilke daha imza atarak Hasar Eğitim Laboratuvarı’mızı hizmete açtık. İlerleyen zamanlarda farklı fonksiyonlar da ekleyerek geliştireceğimiz laboratuvarın şirket yetkililerimiz, iş ortaklarımız ve tüm ilgililer için verimli bir gelişim alanı olacağına inanıyoruz.’’ açıklamalarında bulundu.

Editör: Sigorta Life