Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), depremden etkilenen bölgelerde trafik sigortası gecikmelerinde ilave prim uygulamasına ilişkin bir sektör duyurusu yaptı.

Anadolu Sigorta, Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü Kurdu Anadolu Sigorta, Orta Anadolu Bölge Müdürlüğü’nü Kurdu

Kurum tarafından yapılan açıklamada 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremden etkilenen Adana, Adıyaman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hayat, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde zorunlu trafik sigortası poliçelerinin zamanında yenilenememesi sebebiyle yapılan ilave prim (sürprim) uygulamasının 1 Mart 2023 tarihine kadar kaldırıldığı belirtildi.

SEDDK yapmış oluğu bir diğer açıklama ile Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen illerde faaliyet gösteren sigorta aracıları ve sigorta eksperleri için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi nezdinde statik IP kullanım zorunluluğu ikinci bir duyuruya kadar askıya aldı. SEDDK yaptığı açıklama ile bölge halkına geçmiş olsun dileğinde bulunarak, “Depremde vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileriz. Tüm vatandaşlarımıza ve ülkemize geçmiş olsun” denildi.  

Editör: Sigorta Life