Sigorta sektörüne sunduğu geniş hizmet ağı ile Tur Assist’i daha güçlü bir marka olacağını belirten  Tur Assist YK Başkanı Ünal Ünaldı, "Hedefimiz, Tur Assist'i eski lider ve yenilikçi günlerine tekrar kavuşturmak olacak. MAPFRE Asistencia gibi global bir gücün varlığını satın alıyor olmanın haklı gururunu, RS Otomotiv Grubu ailesi olarak hep birlikte yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde grup markalarımızın sinerjisinden de faydalanarak, sektörde fark yaratan bir şirket olma yolunda ilk adımımızı atmış bulunmaktayız. Türk esnaflık prensipleri ile 13 yıl önce temellerini sağlam şekilde atan şirketimiz, sigorta sektörüne geniş bir hizmet ağı sunabilen kurumsal yapısıyla, tüm ekip arkadaşlarımızla el ele, Tur Assist gibi güçlü bir markayı daha da kuvvetli hale getirecek, milli bir sermayeye dönüştürme yolunda tüm imkanlarını kullanacak. Tüm çalışanlarımız, müşterilerimiz, paydaşlarımız, sigorta sektörü ve Türk ekonomisi için hayırlı olmasını temenni ediyorum ve yola bizimle devam edenlerin güvenini de haklı çıkartacağımıza, ekibim adına bizzat söz veriyorum" dedi.

Sektörde öncü ve lider olma hedefiyle yollarına devam edeceklerini vurgulayan RS Otomotiv Grubu YK Üyesi Sema Tüfekçiler, "RS Otomotiv Grubu ve Tur Assist uzun yıllardır radarımda olan ve kendi alanlarında çok başarılı bulduğum iki ayrı şirket Iken, ne mutlu bana ki bugün artık iki şirket aynı çatı altında ve güçlerini 1+1 = 5 yapacak şekilde, değer yaratarak sektörde öncü ve lider olma hedefi ile yoluna devam edecek. Ünal Bey'in hızı, çabuk karar verişi, doğru stratejiler kurması ve çevikliği bu satın alma işlemini gerçekten çok hızlı bir şekilde finalize etti ve satış sonrası bu motivasyon ile ekipler çok kısa süre içinde entegre oldu ve hızla gerekli tüm aksiyonlar plan ve stratejiler paralelinde alınmaya başladı. KASIDER Kurucu Başkanı olarak, Ünal Bey'in her daim" Kadına Destek" konusunda verdiği maddi manevi destekler için de ayrıca teşekkürlerimi sunmak isterim" şeklinde konuştu.

HDI Fibaemeklilik yönetimi, acenteleriyle buluştu HDI Fibaemeklilik yönetimi, acenteleriyle buluştu

‘‘Tur Asist her zamankinden daha güçlü’’

Vizyonları doğrultusunda pazarda artık daha güçlü olduklarını dile getiren Tur Assist Genel Müdürü Timur Selçuk Turan şöyle konuştu: "Çok güçlü bir markadan kısa bir süre önce devir almış olduğumuz Tur Assist, her zamankinden çok daha güçlü ve pazar lideri olarak yoluna devam edecektir. Ekibin saha ve sektör tecrübesi gerçekten çok etkileyici. Bize düşen görev, grubumuzun sinerji ve enerjisi ile Tur Assist'teki ekibimizin enerjisini birleştirerek bu değeri büyük bir güç halinde piyasaya çıkarmaktır. Bunu en kısa süre içinde yapabilmek için ilk günden itibaren hep birlikte kolları sıvayarak bu vizyonumuz doğrultusunda işe başladık. Öncelikle sistem altyapısını yeni nesil, ihtiyaçlara uygun, daha hızlı ve daha efektif yapmak üzere yerel ekibimiz ile yazılım altyapısını düzenlemeye başladık ve inanılmaz hızlı yol aldık. Çok kısa bir süre içinde canlıya alacağımız sistem daha kompakt ve daha işlevsel olacaktır. Tüm ekibimiz ile yol haritamızı paylaştık ve ne mutlu bize ki ortak paydalarda buluştuk. Ekibin müthiş desteği bize bu satın alma kararımızın ne kadar doğru bir ticari karar olduğunu bir kez daha teyid etti. Ben tüm ekip arkadaşlarıma bu süre içinde ve sonrasında bizlere göstermiş oldukları müthiş destek için tekrar teşekkürlerimi sunmak istiyorum.’’

Tur Assist YK Başkanı Ünal Ünaldı’dan kadın istihdamına destek

Tur Assist’in Türkiye’den çıkma kararı alması sonrasında sektörde yatırımcılar tarafından yoğun talep gördüğünü ifade eden Tur Assist YK Üyesi Nihal Asker ise sözlerini şöyle tamamladı: "Bu, markamız ve şirketimiz için gurur verici bir gelişme olmuştur. Tüm bu gelişmeler sonucunda RS Otomotiv Grubu'nun Tur Assist'i satın alması şirket içinde ve müşterilerimiz arasında çok büyük bir memnuniyet ve umut ile karşılanmıştır. Bu değişim, çok kısa bir süre içinde hepimizin içine sinerek, hızla yeni döneme geçmemize imkan sağladı. Ben YK Üyesi olarak her alanda ekibe destek olmaya devam ederken, KASIDER 'de son 3 yıldır beraber çalışma fırsatı bulduğum Sema Tüfekçiler ile YK'da daha çok kadın istihdamı konusunda verdiğimiz çabaya bir katkı olarak, YK 'da vizyonlarımızı beraberce icra etme fırsatı bulacağız. Ünal Bey'in bu çağrımıza kulak vererek YK'da kadın istihdam etmesi konusunda destekleri için kendisine teşekkür ediyor, Sektörün diğer şirketleri tarafından bu konuda desteğin artarak devamını temenni ediyoruz."