Son iki yıldır tüm dünyanın ana gündemi COVID-19 pandemisi ve salgının etkileri oldu. Bu dönemde tüketici davranışları, ürün ve hizmet talebi başta olmak üzere birçok alanda dramatik değişimler görüldü. Tüm bu gelişmeler sigortacılık sektörü için daha farklı ürünler sunabilmek adına önemli bir fırsat oluşturdu. Günümüz koşullarının kendine özgü ihtiyaçlarını anlayabilen ve özel çözümlerini müşteriyle buluşturan Ray Sigorta, yeni bir ürünle daha sektörde fark yaratmayı amaçlıyor. Müşterilerin o anki talep ve ihtiyaçlarını odağına alarak kişiselleştirilmiş ürünlerle portföyünü genişleten Ray Sigorta, sağlık sigortalarında da alternatif üretiyor.

Son bir aydır yeniden atağa geçen virüs yayılma hızını düşürmek adına sürecin en başından beri tavsiye edilen önlemlere uyum sağlamak, kısıtlanma duygusu ve sürekli tedbirli olma hissi insanlarda psikolojik olarak da etkiler oluşturmaktadır. COVID-19 salgınının fizyolojik ve ekonomik etkilerine yönelik korunma yöntemlerinden sıklıkla bahsedilirken, insanlarda yarattığı psikolojik ve bedensel etkilerin göz ardı edildiği düşüncesinden hareketle oluşturulan Ray Sigorta Acil Sağlık Plus ürünü, kullanışlı olduğu kadar hesaplı olacak şekilde tasarlandı. Sektördeki mevcut Acil Sağlık ürünlerindeki teminat ve hizmetlerin yanı sıra, Ray Sigorta’nın fark yaratan hizmetlerinden daha fazla yararlanmak isteyenler için zenginleştirilmiş Acil Sağlık Plus kapsamında, sağlıklı yaşama yönelik bedensel ve ruhsal çok sayıda ücretsiz ek hizmet öne çıkıyor.

Ray Sigorta’nın yeni ürünü Acil Sağlık Plus’da COVID-19 PCR ve Antikor testi, diş sağlığı ve check-up hizmetlerinin yanı sıra online olarak; mindfulness, çift terapisi, stres ve çatışma yönetimi danışmanlığı, diyetisyen, psikolojik danışmanlık ve spor kursu gibi günümüz koşullarında tüm bireylerin ihtiyaç duyabileceği ücretsiz hizmetlere uzaktan erişim sağlayan olanaklar bulunuyor. “Sağlık” konu başlığını bütünsel bir yaklaşımla ele alan Acil Sağlık Plus; göz check-up, sigorta ve alkol bırakma danışmanlığı, yeni doğan bakım danışmanlığı, tıbbi bilgi, danışmanlık ve görüntüleme merkezlerinde indirim hizmetleri gibi sigortalılara farklı imkanlar sunuyor.

PANDEMİ SONRASI YENİ İHTİYAÇLAR

Yaşantılarımızı derinden etkileyen COVID-19 pandemisi, alışkanlıklarımızın yanı sıra sağlıklı ve düzenli bir hayat sürdürebilmemiz için ihtiyaç duyduğumuz hizmetlere olan ulaşımımızı da etkiledi. İçinde bulunduğumuz dönemde başta online hizmetler olmak üzere hayatımıza değer katacak psikolojik ya da tıbbi danışmanlık gibi desteklerin daha çok önem kazandığını belirten Ray Sigorta Genel Müdürü Koray Erdoğan, “Küresel çapta yapılan araştırmalar, pandeminin ruh sağlığı üzerindeki etkilerini açık bir şekilde ortaya koyuyor. Daha önce benzerini tecrübe etmediğimiz böyle bir dönemde halkın çok büyük bir kesiminde, var olan psikolojik sorunların ağırlaştığı ve yeni sorunların baş gösterdiği gözlemleniyor.” dedi. Özellikle anksiyete ya da obsesif davranışları bulunanların pandemi döneminden en fazla etkilenenler olarak öne çıktığını belirten Erdoğan, “Pandeminin hayatlarımıza getirdiği sınırlamalar, yalnızlık ve izolasyon hissini tetikliyor. Böyle dönemlerde Acil Sağlık Plus ürünümüze eklediğimiz online psikolojik destekler kritik bir önem taşıyor. Sağlıklı yaşama ancak ve ancak sağlıklı bir ruh ve beden ile ulaşılabilir. Sadece bir tık uzağınızda psikolojik danışmanlıktan diyetisyene, yine online olarak verilen spor kursundan tıbbi danışmanlığa ulaşımınızın olduğu bilmek bile pandeminin zorlaştırdığı hayatlarımızı bir nebze kolaylaştırabilir.” şeklinde konuştu.

UYGUN FİYATLARA YÜKSEK TEMİNAT

DSÖ tarafından belirlenen ve Ray Sigorta Acil Sağlık Plus paketinde yer alan 20 acil durum arasında akut batın (şiddetli karın ağrısı), akut masif kanamalar, ani felçler, ciddi alerjiler, her türlü koma durumu, uzuv kopmaları, donma, elektrik çarpması, kalp krizi, kırık ve çıkıklar, trafik kazaları, yüksek ateş, düşme ya da zehirlenme gibi teminatlar bulunuyor. Ray Sigorta Acil Sağlık Plus Sigortası, belirtilen acil durumlardaki tüm tıbbi müdahale, yatış ve yoğun bakım giderleri için her bütçeye uygun fiyatlarla güvence sağlıyor. Ayda 26 liradan başlayan fiyatlarla sunulan Acil Sağlık ve Acil Sağlık Plus ürünlerinde acil cerrahi yatış, dahili yatış, oda ve yemek masrafları, yoğun bakım ve ambulans hizmetleri güvence altına alınıyor. Kaza sonucu vefat ya da sakatlık durumlarında ise sigortalı ya da yakınlarına destek olunuyor.

Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı Quick Sigorta sağlık branşında süper yatarak tedavi dönemini başlattı

Ray Sigorta Acil Sağlık Plus ürünü hakkında detaylı bilgilere raysigorta.com.tr’den ulaşabilirsiniz.

Editör: Sigorta Life