Quick Sigorta'dan KASIDER'e Tam Destek! Quick Sigorta'dan KASIDER'e Tam Destek!

Finansal Sigortalar başta olmak üzere sigorta ürünleriyle işletmelerin her daim yanında olan Quick Sigorta, iş dünyasına getirdiği birçok yeniliğe yepyeni bir ürün grubunu daha ekledi. Tacirlerimiz için “Basiretli Tacir İşyeri Sigortası”, esnaflarımız için “Yedekleyen İş Yeri Sigortası”  Quick Sigorta,  yeni ürün grubu içerisinde yer alan “Basiretli Tacir İşyeri Sigortası” ile, ticaret erbaplarının da zor zamanlarında imdatlarına yetişmeye devam ediyor.

İş insanları için zorunlu

Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar,  “Türk Ticaret Kanunu’nun Tacir olmanın hükümlerini aktaran 18. Maddesi ‘Her tacirin, ticaretine ait bütün faaliyetlerinde basiretli bir iş adamı gibi hareket etmesi gerektiğini’ emreder, faaliyetleri sırasında öngörülebilir risklerini, ödenebilir primlerle güvence altına alarak, işletmesini, istihdamı, vergi gelirlerini ve ekonomiyi sürdürebilir kılmak basiretli bir tacirin önde gelen yasal görevidir. Tüccarların bu yaşadığımız zor günlerde yanında olmak için, bu yasal zorunluluğu da baz alarak Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası ürününü diğer iş yeri sigorta ürünlerine göre daha uygun fiyatlı ve bürokrasiden uzak olarak geliştirdik.”

Öte yandan Acentelerimiz her fırsatta işyeri sigortalarının zorunlu olması gerektiğini söylerler oysa hukuk literatürümüz iş insanlarını geleceği gören, sezgisi yüksek, dikkatli ve yapacaklarının nereye varacağını bilen, ticari iş, işlem ve eylemlerinin hukuki, mali ve ticari sonuçlarını öngörmesi gereken kişi, basiretli tacir olarak tanımlar ve Türk Ticaret Kanunu, Tacir olmanın hükümlerini “Her tacirin, ticaretine ait bütün faaliyetlerinde basiretli bir iş adamı gibi hareket etmesi gerekir” diye emreder.

Buna rağmen ülkemizde ekonomik faaliyetlerimizin neredeyse % 90’ını oluşturan 3,5 milyon kobinin yarıya yakını henüz sigortasız. Bunun temelinde, KOBİ sahibi iş insanlarının maliyet yükü yada türlü nedenlerle bugüne değin sigorta ile tanışamadığı kadar, biz sigortacıların da, yeterince onlara gidip bu ürünlerin içeriklerini, neden ihtiyaç duyduklarını, fiyatlarının korkulacak seviyede olmadığını anlatmakta eksiklerimiz olduğu da bir gerçek.

Riskler uyumuyor, Basiretli Tacir bu ürün ile sigortasız kalmıyor.

Özellikle 2020 yılında pandemi döneminin getirdiği birçok zorluk yanında son yıllarda yaşadığımız giderek artan bir çok risk tüccarın esnafın kaygılarını artırdı. Bu kaygıya kayıtsız kalmayan Quick Sigorta, Basiretli Tacir İşyeri Sigortası ile işyerlerini güvence altına alıyor.

Quick Sigorta’nın Basiretli Tacir İşyeri Sigortası 3 dakikada satın alınabilecek neredeyse tüm rizikoları güvence altına alan, son derece basit, yalın, kolay anlaşılır, sigorta işinin karmaşasından uzak bir ürün. 3100 Quick Sigorta acentesinin yanında ilk defa %100 online satılabilen bir işyeri sigortası olma özelliğini de taşıyor. Üstelik senelik 300 TL‘den başlayan fiyatlarla tüccara, kobiye  sunuluyor.

Quick Sigorta’nın yeni ürünü Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası, avantajları ve teminatlarıyla iş insanlarının içini rahatlatacak. Basiretli Tacir İş Yeri Sigortası ile  iş yerinizi, eksiksiz bir teminat şemsiyesi altına oldukça uygun bir fiyata alabileceksiniz. Üstelik birkaç soru ile fiyat teklifinizi edinebilir ve poliçenizi derhal online ya da dilediğiniz Quick Sigorta acentesinden düzenletebilirsiniz.,

Quick Sigorta yeni reklam filminde Basiretli Tacirlere işyeri sigortasının zorunluluğundan bahsetti.

Reklam filmi: https://www.youtube.com/watch?v=yAZneMb-bbI

Editör: TE Bilisim