MonoPoli Sigorta ile Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birliğinde hayata geçen, platformun ilk projesi; “Sigorta Sektöründe Risk Yönetim Danışmanlığı” eğitim programının detayları, MonoPoli’nin kurucu ortakları Erol Esentürk ve İzzet Bonofiyel’in ev sahipliğinde ve Bahçeşehir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Tunç Bozbura’nın katılımı ile 23 Mayıs Pazartesi günü saat 09:00’da dünyanın en büyük kruvaziyer gemilerinden biri olan Costa Venezia’da medyaya kahvaltılı bir lansman buluşmasında aktarılacak. Lansmanda ayrıca, sektörden değerli konuşmacılar ‘’Yeni Dünya Düzeninde Riskleri Doğru Yönetmenin Önemi’’ ile ‘’2022-2023 Sigorta Sektörü Lokal& Global Değerlendirmesi’’ni masaya yatıracaklar.

YENİ RİSKLERİ YÖNETECEK BİLGİ VE VİZYONA SAHİP KALİFİYE İŞ GÜCÜ İHTİYACI ARTIYOR !

Markaların sürdürülebilirlik adına başta kendi sektörleri olmak üzere, tüketicilerine, çalışanlarına değer katan işler sunmasının artık bir zorunluluk olduğu çağımızda, MonoPoli Sigortanın, yeni dünya düzeninde sürdürülebilir fayda yaratan marka olmak hedefi ile oluşturduğu ‘MonoPoli İle Değer Katanlar Platformu’nun ilk projesi bir eğitim projesi oldu.

Sigorta Sektöründe Risk Yönetim Danışmanlığı eğitimlerinde; yeni çağın, değişen dünya düzeninin risk yönetim danışmanı nasıl olunur anlatılacak, vizyoner ve donanımlı uzmanlar yetiştirilmesine aracı olunarak acenteciliğe kalifiye profesyoneller kazandırılırken, sigorta sektörünün geneline de mesleki itibar kazandırmak hedefleniyor.

MonoPoli Sigorta ile Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi iş birliği ile gerçekleşen eğitim sürecinde katılımcılar; sigortacılık sistemine genel bakış, hayat sigorta branşı, hayat dışı sigorta branşları, yeni dünya düzeninde riskin tanımı ve yönetimi, sürdürülebilir sigortacılık esasları, sigorta sektörünün sağladığı istihdam alanları hakkında eğitimler alacaklar. Sertifika programında üstün başarı gösteren birinci ve ikinciye MonoPoli Sigorta’da iş imkanı, üçüncü ve dördüncülere ise yine MonoPoli Sigorta’da staj imkanı sağlanacak. Monopoli Sigorta sadece sektöre kalifiye insan kaynağı yetiştirmekle kalmayıp aynı zamanda istihdam da sağlayarak sektöre ve gençlere destek veriyor.

MonoPoli Sigorta Kurucu Ortağı Erol Esentürk yaptığı açıklamada, markaların sürdürülebilirlik adına kendi sektörlerinde değer katan, fayda sağlayan projeler üretmesinin geleceğe yapılan en önemli yatırım olacağını belirterek;

”Biz de bu bilinçle yola çıkarak “MonoPoli ile Değer Katanlar Platformu ”nu oluşturduk. Amacımız yeni dünya düzeni ile birlikte hepimizin hayatına giren yeni riskleri doğru yönetmek ve bu yolla sürdürülebilirliğe fayda sağlamak. Bu çerçevede, paydaşlarımızla ve iş ortaklarımızla bir araya geleceğimiz, tecrübe ve fikir paylaşımında bulunacağımız, projeler üreteceğimiz bir platform oluşturmayı hedefledik.’’ dedi. Esentürk ayrıca; ‘’Yeni dünya düzeninde riskleri doğru yönetmenin gün geçtikçe artan önemi ve paralelinde sektörde yeni ve kalifiye iş gücüne duyulan ihtiyacın artması, bizleri ‘Sigorta Sektöründe Risk Yönetim Danışmanlığı’ adında bir eğitim programını hayata geçirmeye yönlendirdi’’ diyerek söz konusu program ile ilgili şu bilgileri verdi;

‘’İlk sertifikasyon dönemi 14 Mayıs 2022 tarihinde başlayacak ve toplam 4 hafta sürecek eğitimde, klasik sigorta eğitimlerinden farklı olarak; değişen dünya şartları ve yeni riskler, sürdürülebilirlik, küresel iklim krizi ve dijital çağın sosyal etkileri ile beliren geleceğin sigorta ve risk yönetimi trendleri gibi güncel içerikler paylaşmayı hedefliyoruz. Bu eğitim programı ile gerek sigorta öğrencilerine gerekse kariyerine sigorta sektöründe devam etmek isteyen veya bu sektörde uzmanlaşmak isteyen kişilere; ‘’Yeni çağın, değişen dünya düzeninin risk yönetim danışmanı nasıl olunur?’’ aktarılırken, vizyoner ve donanımlı uzmanlar yetiştirilmesine aracı olarak, sektöre çağı takip eden kalifiye profesyoneller kazandırılmış olunacak. Programı tamamlayan tüm katılımcılar “Değer Katan Risk Yönetim Danışmanı” unvanı almış olacaklar ve içlerinden belli bir başarıya imza atanlar MonoPoli Sigorta’da staj ve iş imkanına sahip olabilecekler. 

HDI Fibaemeklilik’ten yeni YouTube video serisi: HDI Fibaemeklilik Fonla Büyüt HDI Fibaemeklilik’ten yeni YouTube video serisi: HDI Fibaemeklilik Fonla Büyüt

Bir kısmı Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde yüz yüze, belli bir bölümü ise online gerçekleşecek eğitim programı ile MonoPoli Sigorta olarak, çağa adaptasyon yeteneği yüksek, uzman risk yönetim danışmanları yetiştirerek, değer katan ve sosyal etki yaratan uzman duruşumuzu bir kez daha ortaya koyacağız’’

Sigorta sektörünün yeni dünya düzenine entegrasyonunda ‘’kalifiye insan kaynağı’’ ihtiyacına yönelik yatırımları devam edecek olan MonoPoli Sigorta gerek akademi gerek ise özel sektör ile iş birliği yaparak sektöre katma değeri yüksek insan kaynağı sağlamaya devam edecek.

Editör: Sigorta Life