Sigorta ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) tarafından yürütülen onay sürecinin tamamlanmasının ardından, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Sektörlerinde İç Sistemlere Dair Yönetmeliğin 6. maddesine istinaden Mehmet Kalkavan, 2 Ocak itibarıyla Türk Reasürans’ta İç Sistemler Başkanı olarak görevine başlayacaktır.

Mehmet Kalkavan Kimdir?

Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk sigortası primlerinde değişiklik Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk sigortası primlerinde değişiklik

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olan Kalkavan, 1993 yılında Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda meslek hayatına başlamıştır. Yüksek lisansını Boston Üniversitesi’nde finans üzerine yapmıştır. Kalkavan, Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda 16 yıl süre ile Başkan Yardımcılığı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 2009 yılı Ocak ayında Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. 2013 yılı Temmuz ayında Genel Sekreterlik görevine getirilen Kalkavan, 2015 yılı Mayıs ayında Türk Sigorta Enstitüsü’nde Genel Müdür olarak göreve başlamıştır. Geçmişte Sigorta Tahkim Komisyonu, Tarım Sigortaları Havuzu, Güvence Hesabı, DASK, Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı ve Türk Loydu Vakfı’nda Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapan Kalkavan, evli ve iki kız çocuğu babasıdır.

Sektörde denetim ve yönetim tecrübeleriyle öne çıkan Mehmet Kalkavan’ın Türk Reasürans çatısı altında sürdüreceği çalışmalarıyla sektörün gelişiminde öncü olma vizyonumuza sağlayacağı katkılara güveniyor, başarılarımızın hep birlikte devam etmesini temenni ediyoruz.

Editör: Üveys Altun