MAPFRE,  sürdürülebilirlik çalışmaları ile uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P Global tarafından yayımlanan Sürdürülebilirlik Yıllığı 2022 şirketleri arasına girmeye hak kazandı. Global düzeyde 61 sektörden 7554 şirketin değerlendirildiği listeye 27 sigorta şirketi girebildi.  3 yıldır üst üste listeye girme başarısı gösteren MAPFRE, çevresel, sosyal ve yönetişim konularında gösterdiği performansıyla bu yıl da listedeki 27 sigorta şirketinden biri oldu.

Neova Sigorta, veri analitiği teknoloji şirketi SAS ile iş birliğine imza attı Neova Sigorta, veri analitiği teknoloji şirketi SAS ile iş birliğine imza attı

 

‘Sürdürülebilirlikte güçlü taahhütlerimiz var’

Sürdürülebilirlik konusunda ciddi taahhütleri olduğunu söyleyen MAPFRE Sigorta Genel Müdürü Stefan Jensen, “Ana sürdürülebilirlik hedeflerimiz; Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları taahhüdümüz çerçevesinde tüm faaliyetlerimizin sosyal etkisini en üst seviyede tutmak, çevresel riskleri en aza indirmek ve en iyi yönetim uygulamalarını garanti altına almaktır. Sürdürülebilir kalkınma konusunda uluslararası ve yerel çapta güçlü taahhütlerimiz var. Bu taahhütlerimiz, önemli uluslararası çalışmalara da yansıyor. MAPFRE’nin uluslararası çapta 7 binden fazla şirketin sürdürülebilirlik performansının ve bu konudaki şeffaflığının değerlendirildiği bu listede yer almasıdoğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtı.” dedi.

MAPFRE, kurumların dünya çapında sürdürülebilirlik performanslarını değerlendiren saygın platformlardan biri olan Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer alıyor. Üst üste 14. kez Londra Menkul Kıymetler Borsası'nın sürdürülebilirlik endeksi FTSE4Good'a da dâhil edilen MAPFRE, çevresel, sosyal ve yönetişim kriterlerinde elde ettiği puanla sigorta sektörü ortalamasının da üzerinde yer alıyor.

Editör: Sigorta Life