Maher Holding CEO’su Levent Uluçeçen, sigorta grubu olarak 10 yıl sonrasını dahi düşünen bir planlamayla yatırım yapıldığını ve şirketlerin gücünün de buradan geldiğini ifade etti. Büyümeye dair verilen bir diğer rakamda da Quick Sigorta’nın özsermayesini beş yılda 20 kat artırdığı belirtildi.

Türkiye Sigorta 2023 Yılında Finansal Büyümesini Sürdürdü Türkiye Sigorta 2023 Yılında Finansal Büyümesini Sürdürdü

Maher Holding Sigorta Grubu’nun büyüme verilerine ilişkin detayların da paylaşıldığı konuşmada Quick Sigorta ve Maher Sigorta Grubu’nun 4.5 milyar TL’lik prim üretimi ve yüzde 176’lık büyümeyle sektörde lider sigorta grubu olarak yer aldıklarına değinildi. Quick Sigorta’nın kurulduğu günden bu yana beş yılda sekiz kat, Corpus Sigorta’nın dokuz kat büyüdüğüne ve aynı dönemde sektörün ise ancak 3.3 kat büyümesine dikkat çekilen açıklamada, başarının yalnızca üretimle değil diğer çalışmalar ve bilanço ile de ölçülmesi gerektiği ifade edildi.

Quick Sigorta ve Corpus Sigorta’yı bünyesinde bulunduran Maher Holding Sigorta Grubu’nun ise yüzde 176’lık büyüme ortaya koyduğunu açıkladı. 

Sigorta sektörüne dair değerlendirmelerde de bulunan Uluçeçen “Zarar açıklamak da gücün göstergesidir. Gücünüz yoksa açıklayamazsanız, şirket anahtarını teslim edersiniz” ifadeleri ile dikkat çekti.

Uluçeçen ayrıca yeni kurulan Quick Finans ve QPAY Ödeme Hizmetleri şirketleri ile finans alanında da genişleyerek bir finansal ekosistem oluşturacaklarını kaydetti.

Editör: Sigorta Life