Robotik uygulamaların yanı sıra yapay zekâ teknolojilerinin sigorta süreçlerine entegrasyonu kapsamında hasar yönetimi, risk yönetimi, fiyatlama ve müşteri hizmetleri gibi birçok farklı alanda da yatırımlar yapan Magdeburger Sigorta, acente açılışlarını optimize ederek bu alanda sektörden olumlu anlamda ayrışmayı sürdürüyor.

Quick Sigorta ile Akhisar'da unutulmaz bir motosiklet festivali Quick Sigorta ile Akhisar'da unutulmaz bir motosiklet festivali

Konu ile ilgili görüşlerini paylaşan Magdeburger Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu “Robotik otomasyon programının devreye girmesiyle beraber 10 günde toplam 40 acente açılışı gerçekleştirdik. Bu da 40 saatlik bir zaman tasarrufu demektir. Dijital başvuru ve onay sürecinin başlamasının ardından robot çalışmasıyla birlikte 5 iş günü içerisinde acente açabilir hale geldik. Acente açılış sürecinde vekaletinin noterden tescil ettirilmesi dışında insan eli ile yapılan bir operasyon kalmamıştır. Bilgi teknolojileri alanındaki vizyoner yaklaşımımız ile bir yandan eksiklerimizi giderirken bir yandan da bunun gibi iş süreçlerimize destek olacak yeni atılımları hayata geçiriyoruz” şeklinde konuştu.

Editör: Serhat Bingöl