Ürün tasarımı yalnızca bronz ve kutup grisi gibi üst sınıf bireysel renk vurguları sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda geri dönüştürülmüş alüminyum veya geri dönüştürülmüş siyah vegan deri gibi daha sürdürülebilir malzemeler içeriyor. Sürdürülebilirlik yaklaşımıyla tasarlanan ürün ambalajı, %100 geri dönüşümlü ve doğada çözünebilir bambu ve şeker kamışından üretilirken, AC güç adaptörünün %90'ını “Tüketim Sonrası Malzemeler (PCC)” oluşturuyor.

Sağlam güvenlik, yenilikçi tasarım

ThinkPad Z13 ve Z16, en yeni AMD Ryzen  PRO 6000 Serisi mobil işlemcilere ve Microsoft Pluton güvenlik işlemcisine sahip ilk dizüstü bilgisayarlar arasında yer alacak. Lenovo'nun tasarım yoluyla güvenlik yaklaşımı AMD ve Microsoft iş birliğiyle güçlendirilirken, ürün performansına güvenlik özellikleri eşlik ediyor. AMD PRO güvenlik özelliklerinin katmanlı yaklaşımını temel alan AMD Ryzen 6000 Serisi, Windows 11 bilgisayarlarda donanımdan buluta kadar sağlam bir güvenlik için Microsoft Pluton güvenlik işlemcisini içeren ilk x86 işlemcileri bünyesinde barındırıyor.

Lenovo ve AMD iş birliği

Quick Tower’a “En Yeşil Bina” ödülü! Quick Tower’a “En Yeşil Bina” ödülü!

ThinkPad Z13, özel AMD Ryzen  7 PRO 6860Z işlemci ile önemli bir iş birliği deneyimi sunuyor. İşlemci optimizasyonları sayesinde ürün, başarılı ses ve görüntü performansı sağlarken, tepki süreleri kısalıyor ve Teams ve Zoom gibi uygulamalarda pil ömrü artıyor. ThinkPad Z16 aynı zamanda verimliliği artırarak gelişmiş içerik oluşturma ve oyun olanakları akıllı AMD teknolojilerine sahip yeni AMD Radeon RX 6500M harici ekran kartıyla satın alınabiliyor. Ryzen işlemcilerle birleştiğinde, AMD Smart Shift Max, CPU ve GPU için anında güç artışı sunarken, Smart Shift Eco pil verimliliğini en üst düzeye çıkarmaya yardımcı oluyor.

Form işlevle buluşuyor

Ürünlerde ekranlar ultra ince çerçeveler ve verimlilik odaklı 16:10 en/boy oranlarıyla optimize edilerek karşımıza çıkıyor. 1,4 µm'lik daha büyük bir sensörlü FHD web kamerası ve dual-array mikrofonların bulunduğu yeni bir iletişim çubuğu, sesli ve görüntülü konferans deneyimini geliştiriyor. Tamamı camdan üretilmiş avuç içi desteğiyle kesintisiz bir biçimde konumlandırılmış 120 mm'lik daha büyük bir dokunmaya duyarlı ForcePad hızlı ve kolay giriş imkânı sunarken, kırmızı TrackPoint'e aşina olan kullanıcıları yeni bir işlev bekliyor: TrackPoint'e çift dokunma ile, sık kullanılan kamera ve mikrofon ayarları için İletişim Hızlı Menüsünü açılabiliyor.