Türkiye’de 130 yıldır sigorta sektörüne öncülük eden AXA Sigorta, diğer alanlarda olduğu gibi; tamamlayıcı sağlık alanında da müşterilerinin güvenilir çözüm ortağı olma amacıyla çalışmalar yürütüyor. AXA Sigorta’nın tamamlayıcı sağlık alanında anlaşmalı kurum ağı ve hızlı provizyon süreçleriyle Bursa'da akla ilk gelen marka olduğu görülüyor. 

Nüfusunun yüzde 26.3’ünün yani yaklaşık 816 bin kişinin SGK’lı olduğu ilde, AXA Sigorta yüzde 11.4 tamamlayıcı sağlık sigortalı oranı ile öne çıkıyor. AXA Sigorta’nın Bursa’da 126 acentesi ile müşterilerine hizmet veren AXA Sigorta’nın, tamamlayıcı sağlık alanında Bursa’da 32 kurumla anlaşması bulunuyor. 32 kurum içerisinde 13 tıp merkezi, 17 hastane, 2 fizik tedavi merkezi bulunuyor.

Sağlığım Tamam tamamlayıcı sağlık sigortası ve 17-22 yaş arasındaki gençlerin ihtiyaçları doğrultusunda belirledikleri kadar sigorta primi ödemesini öngören Genç Tamamlayıcı Sağlık Sigortası gibi yenilikçi ve inovatif ürünlere sahip AXA Sigorta, ihtiyaçlara hızlıca yanıt veren dijital sağlık çözümleriyle de öne çıkıyor. Şirketin geliştirdiği sağlık çözümleri arasında müşterilerin sağlık sorunlarıyla ilgili her konuyu uzman doktorlara yazılı, sözlü veya görüntülü olarak danışabildiği AXA Doktor Danışma Hattı, hastalıkların teşhisi ve tedavisi sırasında ikinci bir uzman görüşü almasını sağlayan Online Tıbbi İkinci Görüş Modülü, 0-16 yaş arası çocuklar ve aileleri, 65 yaş ve üstü bireyler ve her yaştan ameliyatlı müşterilere destek olmak için oluşturulan AXA Bağımsız Yaşam Hattı bulunuyor. Şirket ayrıca AXAFit isimli mobil uygulamasıyla da müşterilerinin sigortacılık işlemlerinin kolaylaştırmasına ve sağlıklı bir yaşam sürmesine de katkı sağlıyor.  

AXA Sigorta, müşteri memnuniyetinin yönetilebilir, ölçülebilir ve karşılaştırılabilir olması amacıyla da Türkiye ölçeğinde 30’dan fazla temas noktasında yılda yaklaşık 100 bin geri bildirimi değerlendiriyor.

AXA Sigorta, Satış ve Pazarlama Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Firuzan İşcan konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde aktardı: 

BES ve OKS'de toplam fon büyüklüğü ilk kez 1 trilyon lirayı aştı! BES ve OKS'de toplam fon büyüklüğü ilk kez 1 trilyon lirayı aştı!

“130 yıldır bu topraklarda müşterilerimiz ve toplum için çalışıyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz yıllar boyunca, hasar tazmin eden bir şirket olmak yerine; müşterilerimizin beklenti ve ihtiyaçlarına yanıt veren ‘çözüm ortağı’ olmayı hedefledik. Çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda şekillendirdik. Pandemi dönemiyle birlikte kamu hastanelerinde görülen yoğunluk ve akabinde özel hastanelere artan ilgi ‘tamamlayıcı sağlık’ alanını öne çıkardı. Önemi günden güne artan ve ileride daha da büyüyeceğini tahmin ettiğimiz bu alana yönelik ürün ve hizmetler geliştiren öncü şirketlerden biriyiz. Türkiye ölçeğinde sektörün en kapsamlı anlaşmalı kurum ağına ve hızlı provizyon süreçlerine sahibiz. Geniş anlaşmalı kurumlarımız ve yaygın acente ağımız ile Bursalı müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz.”