Türkiye’nin en köklü sigorta şirketlerinden AXA Sigorta, kurumsal sorumluluk alanındaki çalışmalarına bir yenisini ekleyerek, kız çocuklarının eğitimini desteklemek için Alışan Lojistik ile güçlerini birleştirdi., Koruncuk Vakfı ile eğitim odaklı bir sosyal sorumluluk kampanyasına hayat veren AXA Sigorta ve Alışan Lojistik, lise düzeyindeki 20 kız çocuğunun eğitim ve temel ihtiyaçlarına destek sağladı.

AXA Sigorta ile Alışan Lojistik’in katkı sağladığı Koruncuk Vakfı, geliştirdiği önleyici, koruyucu ve iyileştirici hizmet modelleriyle temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altında olan çocukların kendilerini geliştirmeleri ve toplum içinde yer almaları için çalışmalar yürütüyor.  Koruncuk Vakfı’nın oluşturduğu Koruncukköyler’de 10-18 yaş aralığındaki dezavantajlı çocuklara akademik başarı ön koşulu olmaksızın ortaokuldan üniversiteye kadar ücretsiz barınma ve bakım hizmeti veriliyor.

AXA Sigorta CEO’su Yavuz Ölken “AXA Sigorta olarak, 130 yıldır ‘insanlığın gelişimi adına insanlık için değerli olanı koruma’ misyonundan aldığımız güçle hareket ediyoruz. Biz yalnızca hasar anında zarar tazmin eden bir sigorta şirketi değiliz. Müşterilerimizi ve toplumumuzu bekleyen riskleri öngörerek onlar için çözümler üreten, onların can ve mal varlıklarının dışında sevdiklerini, geleceğini, hayallerini de koruma altına alan bir ‘çözüm ortağıyız’. Bu amaç, sigortacılık çözümleri sunmanın yanı sıra; toplumsal hayatın güçlenmesi ve kurumsal sorumluluk gibi pek çok farklı alanda da değer yaratmayı da kapsıyor. Bu amacımızı gerçekleştirmek için şimdi de Alışan Lojistik ile gücümüzü birleştiriyoruz. Türkiye’nin iki büyük kuruluşu olarak, temel ihtiyaçları ve eğitime erişimleri risk altında olan 10-18 yaş aralığındaki kız çocuklarının da geleceğini koruma altına alacak, gurur verici bir işe imza atıyoruz. Bu anlamlı iş birliğiyle ülkemiz ve toplum için değer yaratmayı amaçlıyoruz. Kurumsal sorumluluk alanında ilerleyen dönemde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi. 

Güvenlik Donanımı Yönetmeliği Nedeniyle Yapılan 0 Km Oto Kampanyaları 2. El Otoyu Vurdu Mu? Güvenlik Donanımı Yönetmeliği Nedeniyle Yapılan 0 Km Oto Kampanyaları 2. El Otoyu Vurdu Mu?

Alışan Lojistik adına açıklama yapan Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, "Alışan ailesi olarak ‘Alışan Mutluluk Taşıyor’ sloganı ile Doğu illerimizi hedef alarak başlattığımız projemizin bir devamı olarak hissettiğimiz bu projede esas amaç, ülkemizdeki kız çocukların eğitimine destek sunmak, hayallerine, sevinçlerine ortak olmak. Erkek egemen bir sektörde 26 yıldır faaliyet gösteren ve Türkiye’nin en büyük 500 şirketlerinden birinin başındaki bir kadın olarak özellikle kız çocuklarının eğitimine büyük önem veriyorum. Alışan Lojistik ailesi olarak bu amaç doğrultusunda değerli iş ortağımız Axa Sigorta ile birlikte yıllardır merceğimizde olan Koruncuk Vakfı ile geliştirdiğimiz projeden çok mutluyuz. Bizler gibi büyük şirketlerin ürettiği benzeri ortak projelerin ülkemizde çoğalması, yayılması ve sürdürülebilir olmasını ise yürekten diliyorum” dedi.