Quick Finans’tan Cumhuriyetin Yüzüncü Yıl Coşkusuna Kulaç Dolusu Destek! Quick Finans’tan Cumhuriyetin Yüzüncü Yıl Coşkusuna Kulaç Dolusu Destek!
Sigorta şirketi AXA’nın İsviçre’deki müşterileri, prim ödemelerini Bitcoin ile yapabilecekler. Şirket, İsviçre’deki vatandaşların Bitcoin’e gösterdiği talebe bu şekilde karşılık verecek. AXA İsviçre’nin perşembe günkü duyurusuna göre artık neredeyse tüm sigorta primleri, Bitcoin ile ödenebilecek. Mobil uygulamayla yapılacak ödemeler, AXA Insurance’a İsviçre frangı olarak aktarılacak. Bitcoin’den itibari paraya dönüşüm süreci, Bitcoin Suisse tarafından yönetilecek. AXA Insurance, müşterilerden gelen Bitcoinleri bilançosunda tutmayacak.

“Regülasyon sebebiyle” yapılamıyor

Dönüşüm süreci otomatik olarak yürütüleceği için ödeme anında kur farkı yaşanması beklenmiyor. AXA Insurance, işlemlerden ekstra herhangi bir ücret kesmezken, Bitcoin Suisse’e %1,75 oranında komisyon ödenecek. Şirket, “Önce Bitcoin’le tecrübe kazanmak istiyoruz.” diyerek başlangıç aşamasında BTC’den başka bir kripto paranın kabul edilmeyeceğini belirtti. AXA İsviçre’nin yöneticilerinden Claudia Bienentreu, şirketin bu adımı “büyüyen talebi karşılayabilmek” adına attığını söyledi. Müşteriler, hayat sigortası haricindeki tüm sigortaların primini bu şekilde ödeyebilecek. AXA Insurance’ın sunduğu yeni hizmet, “regülasyon sebebiyle” hayat sigortasını kapsamıyor.
Editör: TE Bilisim