Uluslararası Sigorta Zirvesi’nin odağında ‘Deprem’ ve ‘Dayanıklı Şehirler’ var. Uluslararası Sigorta Zirvesi’nin odağında ‘Deprem’ ve ‘Dayanıklı Şehirler’ var.

11. Sigorta Haftası’nda Türkiye Sigorta Birliği (TSB) ev sahipliğindeki Uluslararası Sigortacılık Zirvesi sonrasında bir araya gelen Ateşgah Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Azer Aliyev, Azerbaycan Sigortacılar Birliği CEO’su Elmar Mirsalayev, İcra Direktörü Mammad Agayev ile Aveon Global Sigorta Genel Müdürü Kemal Gül, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kerim Bağdaş, İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Emrah Yaşar ve Genel Müdür Yardımcısı Oya Yıldız, iki ülke arasında sigorta ürünleri, teknolojileri ve iş geliştirme konularında iş birliği yapma konusunda anlaşmaya vardı.

Azer ALİYEV, Aveon Global ile bu iş birliği teklifinden duydukları memnuniyeti dile getirerek, özellikle siber riskler ve sağlık sigortaları alanında alacakları her türlü desteğin son derece kıymetli olacağını belirtti. Kemal GÜL, ‘iki devlet ve tek millet’ şiarının her alanda ilke edindiklerini, bu vesileyle de Ateşgah Sigorta başta olmak üzere Azerbaycan Sigorta sektörünün tüm unsurlarına ihtiyaç duydukları her alanda her zaman destek vermeye hazır olduklarını belitti.

Editör: Sigorta Life