TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresinde konuşma yaptı TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresinde konuşma yaptı

Arex Sigorta'dan yapılan açıklamada, "Şirketimiz 23.03.2024 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla kayıtlı sermaye sistemine geçmeye ve  sermaye tavanını 600 Milyon TL’ye çıkarmaya karar verilmiştir. Ödenmiş sermayesi 120.000.000 TL olan şirketimiz bu kararla sermaye tavanını  %500 oranında artırmış olacaktır. Karar Ticaret Bakanlığı ve SEDDK onayı sonrası Genel Kurul kararı ile yürürlüğe girecektir" ifadeleri kullanıldı.

Arex Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Süphanoğlu’nun konuya ilişkin değerlendirmesi de şu şekilde: “Şirketimizin sermayesini mevzuat ve regülatörün öngördüğü seviyenin de ötesinde güçlü tutma kararlılığındayız. Bu doğrultuda geçen yıl da mevzuat olarak böyle bir gereksinimimiz olmadığı halde Şirketimizin sermayesini %100 artırdık. Şimdi ise Şirket sermayesini %500 artırmak üzere Yönetim Kurulu kararı alıp, uygulamaya geçirmiş durumdayız. Güvenli, güçlü ve cesur adımlarla büyümeye devam edeceğiz.”

Editör: Serhat Bingöl