SEDDK'dan Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası primlerinde değişiklik SEDDK'dan Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası primlerinde değişiklik

Yaz aylarının gelmesi, pandemi dolayısıyla yaşanan kapanmaların bitmesi, tatilcileri de harekete geçirdi. Ancak tatil öncesi otomobillerin bakımları da tam olmalı. Yola çıkmadan önce tüm kontroller yapılmalı. Hal böyle olunca mayıs ayındaki kapanma sonrası oto servislerinde hareket başladı.

Normal yıllarda otomotiv sektöründe yaz öncesi bahar bakım kampanyaları kendisini gösterir. Servislerin en yoğun hizmet verdiği aylardan bir tanesi mayıs dönemidir. Ancak salgının ektisini en yüksek derecede gösterdiği bu dönemde, kapanmaların da etkisiyle oto servisleri boş kaldı. Bahar bakımları yaza kaydı. Mayıstaki 17 günlük kapanmanın bitmesi ile birlite, evlerin önünde ve otoparklarda yatan araçlar yaz tatili öncesi servislere yöneldi. Bakımını yaptırın Özellikle uzun yola çıkmadan önce otomobillerin kontrolden geçmesi muhakkak bir öneme sahip. Yol arkadaşımız olan otomobilimizi detaylı olarak gözden geçirmemiz hem onun sağlığı hem de yolculuğun konforu açısından önemli. Yaz aylarına girerken aracın servis bakımlarını yaptırırp, yağ, su değişimini gerçekleştirmek önemli olacaktır. Bunun yanında, hem konfor hem de sağlık açısından yaz aylarının en önemli enstrumanı da klima. Otomobillerin klima sistemleri, filtreleri mutlaka servislerde kontrol edilmeli. Bu aynı zamanda virüsleri ve mikropları filtrelemek için önemli bakımlardan bir tanesi olarak dikkat çekiyor. Lastiklerinizi değiştirin Hem bahar aylarının bazı illerde bir miktar yağışla geçmesi hem de kapanmalara denk gelmesi kimi kullanıcının lastiklerini değiştirmeyi ertelemesine sebep oldu. Yaz tatiline çıkmadan önce mutlaka kış lastikleri yerini yaz lastiklerine bırakmalı. Aksi taktirde soğuk havalar için tasarlanmış lastikler yaz aylarında aşırı ısınan asfalta hem tutunmakta zorluk yaşayacaktır hem de çok hızlı şekilde eriyerek bitecektir.
Editör: TE Bilisim