Dijitalleşme alanında yenilikçi ürün ve hizmetleriyle ön planda olmayı sürdüren Anadolu Hayat Emeklilik, İngiltere’nin özel, kamu ve aracı kuruluşlara açık en önemli ödül programlarından biri olan ve bu yıl 12’incisi gerçekleştirilen Best Business Awards tarafından birincilik ödülün layık görüldü. 

Şirket, “En İyi Yeni Ürün/ Hizmet” kategorisinde “Dijital Satış Kanalları” ile ödül aldı. Anadolu Hayat Emeklilik, aynı ödül programında geçtiğimiz yıl, robot fon danışmanlık hizmeti FonMatik ROBO ile “Müşteri Odaklılık” kategorisinde ödül kazanmıştı.

“Dijitalleşme sayesinde, pandemi öncesine göre online satışlar altı kat arttı”

Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı! Unico Sigorta, Teknolojik Dönüşüm ve Yenilikçi Çözümler için Teknokent’te Yerini Aldı!

Dijital dönüşüm yolunda her geçen yıl önemli aşamalar kaydetmeye devam ettiklerini açıklayan Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Didem Makaskesen “Pandemi dönemiyle hız kazanan dijitalleşme yatırımlarımız ile birlikte, 2021 yılında dijital kanallardan gerçekleştirdiğimiz satış adedi bir önceki yıla göre 6 kat arttı. Değişen müşteri davranışlarını hızla analiz ederek, öncü bir yaklaşım benimsememiz sayesinde, çevrim içi satın alma süresini beş dakika gibi kısa bir süreye indirdik. Bu hızı ve kolaylığı sağlayan yeni çevrim içi ürün ve hizmetlerimizin yoğun ilgi görmesinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Dijital teknolojileri kullanarak pandemide başarısını artıran şirketlerden biri olduğumuz için, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Best Business Awards tarafından ödüle layık görüldük. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza ve bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.