Türk Reasürans’tan Azerbaycan’a deprem modelleme desteği Türk Reasürans’tan Azerbaycan’a deprem modelleme desteği

Hayata geçirdiği ürün, hizmet ve projelerle müşteri ve çalışanlarının hayatını kolaylaştıran Aksigorta, “Aksigortalı Onboarding” projesi ile, Türkiye Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği (TEGEP) tarafından, ödüle layık görüldü. 

Kurumlardaki başarılı uygulamaların görünür hale gelmesi ve iyi örnek uygulamaların paylaşılarak yaygınlaşmasına katkı sağlamayı amaçlayan TEGEP Öğrenme ve Gelişim Ödülleri, 2015 yılından beri veriliyor ve bu alana özel tasarlanmış olan Türkiye’nin ilk kurumsal öğrenme ve gelişim ödül süreci olarak dikkat çekiyor. 

“Aksigortalı Onboarding” projesiyle yeni işe alım devir oranını sıfıra indirdi

Aksigorta, işe alım ve oryantasyon programı olan Aksigortalı Onboarding’i, işe yeni başlayan çalışanların tüm ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefleyen holistik bir çözüm olarak tasarladı. Aksigortalı Onboarding projesi; mobil uygulama, buddy programı ve oryantasyon olmak üzere üç ana eksenden oluşuyor. Aksigorta hayata geçirdiği Aksigortalı Onboarding projesi sayesinde, pandeminin başlarında %15 olan yeni işe alım devir oranını son 7 ayda sıfıra indirmeyi başardı. Proje kapsamında hoş geldin kitleri, CEO ile kahvaltılar, insan kaynakları genel müdür yardımcısı görüşmeleri, departman içi birebir görüşmeler ve şirket içi yeni katılım duyuruları ile proje bugün çok daha zengin bir içerikte uygulanmaya devam ediyor. 

Editör: Sigorta Life