Atos Türkiye&AgeSA iş birliğiyle hayata geçirdiği  Müşteri Hizmetleri projelerinde ise “Müşteri Memnuniyetinde Başarı” kategorisinde gümüş madalya almaya hak kazanırken  Yılın en iyi Müşteri Hizmetleri Departmanı” kategorisinde ise AgeSA bronz madalyaya layık görülmüştür.

 1661952933_Berkant_Di__cigil-4Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider kuruluşlarından AgeSA, Stevie Awards ödül programları arasında en bilineni olan International Business Awards’ten (IBA),  üç ödülle döndü. AgeSA, IBA’da farklı sektörlerde en iyi şirketlere verilen “Company Of The Year” kategorisinde sigorta alanında altın ödüle hak kazanarak “Yılın En İyi Sigorta Şirketi” seçildi. 67 ülkeden 4000’e yakın başvurunun yarıştığı IBA’da AgeSA’nın ATOS Türkiye iş birliğiyle hayata geçirdiği müşteri hizmetleri projeleri ise 1 gümüş, 1 bronz ödüle layık görüldü. AgeSA, Müşteri Memnuniyetinde Başarı” kategorisinde gümüş, “Yılın En İyi Müşteri Hizmetleri Departmanı” kategorisinde bronz madalyanın sahibi oldu.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan AgeSA Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Berkant Dişcigil, şunları söyledi: “Müşterilerimize her zaman ‘İyi ki’ dedirtmek için kendimizi sürekli geliştiriyor, müşteri deneyimi ve memnuniyetini yükseltmek için çalışıyoruz. Pandemi sürecini son derece iyi yönettik. Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini gözeterek ilerledik. Örneğin müşterilerimizden gelen talepleri evraksız, ıslak imza olmaksızın sesli onayla yapmaya başladık. Otomatik Katılım sözleşmelerinde, sisteme giren işverenlerin ve çalışanların operasyonel iş yükünü azaltmak amacıyla hayata geçirdiğimiz Bi’Tıkla Online Satış’ın sağladığı teknolojik donanımlar sayesinde müşterilerimize, başvuruları biyometrik imza ile onaylama imkânı sunduk. Basılı evraklarla ilerleyen ve ortalama iki günü bulan başvuru-onay sürecini, online satışla 10 dakika gibi bir süreye indirdik. Kısacası müşterilerimizle temas ettiğimiz ilk noktada işlerin hızlıca çözülmesini sağladık. Ayrıca müşterilerimize yaşattığımız deneyimi ölçmek için de speech analytics gibi teknolojileri kullandık. Aksiyonlarımızın ödülle taçlandırılması gurur verici.”

IBA Hakkında

İş dünyasının Oscar’ı" olarak görülen Stevie Awards ödül programları arasında en bilineni olan International Business Awards (IBA), 2002 yılından bu yana ödül organizasyonları konusunda uzmanlaşmış Stevie Awards'un 8 ödül programından biridir. Microsoft, Nike, Bank of America, DHL, Deutche Telekom, Amazon, Boeing, Pepsico, IBM, TATA gibi dünya devlerinin katıldığı IBA ödül programında bu yıl, 14 ana kategori ile birlikte 547 alt kategoride dünyanın en başarılı şirketleri yarıştı.

HDI Fibaemeklilik yönetimi, acenteleriyle buluştu HDI Fibaemeklilik yönetimi, acenteleriyle buluştu

Editör: Sigorta Life