Hapimag Sea Garden Resort Bodrum 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasında en kapsamlı yüzme yarışması olan 20’nci Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı.  Hapimag Sea Garden’ın yedinci kez ev sahipliğini üstlendiği Aquamasters şampiyonası, Ülkemizin ve dünyanın çok değerli markalarının sponsorluğunda gerçekleştirilerek, turizm sezonu sonunda bölgeye canlılık getiren önemli etkinlikler arasında yer alıyor. 

Quick Finans’ın finans sponsoru olduğu, yüzme sporu hakkında farkındalığı artırmak ve her yaşta yapılabilen bu sporun geniş kitlelere ulaştırılması hedefi ile düzenlenen Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla bu sene de Hapimag Sea Garden Resort Bodrum’da gerçekleşti.

İlk startını Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit’in gerçekleştirdiği müsabakalarda, Aquamasters Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Demirel ve şampiyonanın resmi sponsorlarından olan Quick Finans’ın Yönetim Kurulu Üyesi ve Maher Holding Sigorta Grup Başkanı Ahmet Yaşar ile Genel Müdürü Nihat Karadağ hazır bulundu. 4 Kasım günü Skoda 3K yarışı ile başlayan şampiyona Skoda 2K, Shell 100. Yıl gece yarışı, Hapimag Sea Garden 5K, Setur Marinas 1K ve Jotun 4x400 Bayrak yarışı gibi etaplardan oluşan şampiyonada farklı ülke ve yaş gruplarından 8 ayrı kategoride 2.600 sporcu yarıştı. 

EY ve Lumnion sigortacılık sektöründe stratejik iş birliğine gidiyor EY ve Lumnion sigortacılık sektöründe stratejik iş birliğine gidiyor

24-1

“Aquamasters iş birliğimiz ile yüzme sporuna destek olmaktan son derece mutluyuz”

Konu hakkında görüşlerini paylaşan Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ; “2-3 Eylül tarihlerinde Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün (HSSK) ev sahipliğinde gerçekleşen 19’uncu Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları ile başlayan desteğimizi Bodrum’da gerçekleştirilen 20’nci Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası ve Cumhuriyet Kupası ile sürdürmekten son derece mutluyuz. Yüzme sporuna destek olmanın, her yaştan geniş kitlelerin kucakladığı denizlerimize ve Mavi Vatanımıza sahip çıkmanın bir başka yolu olduğuna inanıyoruz. Bu amaca ulaşılmasında önemli bir yere sahip olan Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’na destek olmaya devam edeceğiz.” dedi. Kendisinin de denizlere gönül vermiş bir yüzücü ve yarışmacı olduğunu ifade eden Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ “Bu önemli etkinliğe desteğimizi sadece sponsorlukla değil, yarışmalara aktif katılımda bulunarak da gösteriyoruz. Hem ben hem de çalışma arkadaşlarım bireysel veya takım yarışmalarında yer aldık. Heybeliada’daki yarıştan sonra Bodrumda da madalya kazanmak benim için ayrı bir  heyecan ve gurur vesilesi oldu.” diye ekledi.

Editör: Üveys Altun