Smart-i Awards ödüllerinde Poliçe Prim Kredisi ürünü ile finale kalan Quick Finans En İnovatif Ürün, Hizmet, Proje kategorisinde Altın ödülün sahibi oldu.

KASİDER ve BİMTES’den Yangın Sigortalarında Etkin Hasar Yönetimi Eğitim Programı KASİDER ve BİMTES’den Yangın Sigortalarında Etkin Hasar Yönetimi Eğitim Programı

Sigorta ve Finans sektöründen yüzlerce başvuru arasından yapılan değerlendirme sonucunda verilen ödülü Quick Finans Genel Müdürü Nihat Karadağ aldı.

IMG_2197

Konu hakkında konuşan Karadağ; “Türkiye’de ilk defa bir Sigorta Grubu tarafından kurulan finansman şirketi vizyonu ile sigorta ve kredi ürünlerini bir arada, bütünleşik ürünler olarak sunma iddiasıyla yola çıktık. Finansal teknolojiler (fintech) ve sigorta teknolojileri (insurtech) kavramlarını buluşturan bir ‘finsurtech’ yaklaşımı ile gömülü finans ürünü olan ‘Poliçe Prim Kredisi’ni geliştirerek Türkiye’de ilk defa uygulamaya aldık. Bu şekilde, SEDDK Başkanımız Sayın Mehmet Akif Eroğlu’nun Zirvedeki konuşmasında ifade ettiği gibi; geleneksel yöntemlerden uzaklaşarak, yenilikçi bir anlayışla müşteriye fayda sağlayacak, finansal kapsayıcılığı yüksek bir ürün geliştirmiş olduk. 

Quick Sigorta, Grup teknoloji şirketimiz Valde ve ana yazılım sağlayıcımız Cybersoft’un ortak çalışmaları ile geliştirilen inovatif ürünümüzü aşamalı olarak tüm sektörün kullanımına sunmayı planlıyoruz. Sigorta Sektörü’nün önemli bir ihtiyacını karşılayacak olan ürünümüzle hem ticari hem de bireysel poliçe müşterilerinin artan poliçe prim tutarlarının poliçe süresine kadar esnek taksitlendirilmesi ile nakit akışlarına uygun olarak ödemelerini kolaylaştırmaktayız. Böylelikle acentelerimiz poliçe teklifini sundukları anda, alternatif bir finansal çözümle müşterilerine Poliçe Prim Kredisi’ni önererek poliçe alımlarında esneklik sağlamaktadır. 

Quick Finans’ın henüz ilk yılında, sektörün en prestijli ödüllerinden biri olan Smart-i Awards’ta Altın ödülü kazanmış olmak hepimiz için büyük bir gurur kaynağı olduğu gibi, bundan sonraki inovatif ürün ve hizmet geliştirme çalışmalarımızda motivasyonumuza önemli bir güç katacaktır.” dedi.

IMG_1622

“Değişim İçin Önemli Bir Referans”

TSB Başkan Yardımcısı Ahmet Yaşar da konuşmasına Smart-i Awards’ı sektörün değişimi yolunda önemli bir referans olarak görüp destelediklerini vurgulayarak başladı. Yaşar, sigortacılık sektörünü daha da ileriye taşımak için geliştirilen inovatif ürün ve hizmetlerin önünü açmak, inovatif projelerin gelişimindeki deneyimleri, tecrübeleri yayarak, daha çok yeni nesil sigorta teknolojileri ve fikirleri üretmek, bunların sigorta sektörüne entegrasyonunu sağlamak ve verimliliğini artırmak için bu programın önemine dikkat çekti.

Sigortalılık oranının artırılmaya çalışıldığı bu süreçte sektörü büyütmenin, sigortalı faydasına yeni ürünler geliştirip kullanımını yaygınlaştırmanın yolunun da inovatif ürün ve fikirlerin önünü açmaktan geçtiğini belirten Yaşar, “Her alanda olduğu gibi sigortacılığın geleceğini de müşteriler şekillendiriyor. Müşteri ihtiyaçları ve hedefleri tüm paydaşlar için büyüme stratejileri ve inovasyon gündemi hakkında içgörü sağlıyor” dedi.

Editör: Üveys Altun