Türk sporuna ve sporcusuna verdiği destekler ile adından sık sık söz ettiren HDI Sigorta’nın isim sponsorluğunu üstlendiği, üç etap ve sekizli final usulüne göre düzenlenen HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası’nda, Sakarya Büyükşehir Belediye, MKE Ankaragücü Mamak, Beykoz Belediyespor, Nilüfer Belediye, Beşiktaş Yurtbay Seramik, İzmir Büyükşehir, Spor Toto ve Mihallıçcık takımlarının üst düzey mücadeleleri hentbolseverlere seyir zevki yaşattı.

15 Mart’ta oynanan çeyrek final ve 17 Mart’taki yarı final mücadelelerinin ardından turnuvada dün itibarıyla sona gelindi. Final müsabakasında Beykoz Belediyesi ile karşılaşan Beşiktaş Yurtbay Seramik, karşılaşmayı 33-34 önde tamamlayarak kupayı müzesine götüren taraf olurken, Beykoz Belediyespor ikincilikle anılacak takım oldu.

Türkiye Sigorta deprem bölgesindeki acenteleri ile buluştu Türkiye Sigorta deprem bölgesindeki acenteleri ile buluştu

15 Mart’ta oynanan çeyrek final ve 17 Mart’taki yarı final mücadelelerinin ardından turnuvada 18 Mart Cumartesi günü sona gelindi. Final müsabakasında Beykoz Belediyesi ile karşılaşan Beşiktaş Yurtbay Seramik, karşılaşmayı 33-34 önde tamamlayarak kupayı müzesine götüren taraf olurken yine takım oyuncularından Yakup Yaşar Simsar, HDI Sigorta tarafından finalin En Değerli Oyuncusu (MVP) seçildi. 


HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu finalin ardından ‘‘Türkiye Hentbol Federasyonu ile iş birliğimizin ikinci yılında, Kadınlar ve Erkekler Türkiye Kupalarına ismimizi vermekten gurur duyuyoruz. Olağanüstü mücadeleleri ile HDI Sigorta Hentbol Erkekler Türkiye Kupası’nda bizlere seyir zevki yaşatan tüm takımlarımıza teşekkür ediyor, forma omuz sponsorluğunu üstlendiğimiz Beşiktaş Yurtbay Seramik’in 15. Türkiye Kupası şampiyonluğunu gönülden kutluyorum.’’ mesajını iletti.

Alman sigorta devi HDI International AG ailesine dahil olan HDI Sigorta AŞ, yüzlerce acentesiyle Türkiye’nin her noktasında hizmet sunmaktadır. Grubun merkezi Almanya’nın Hannover kentinde bulunmaktadır. İçinde birçok markayı barındırmakta olan HDI, dünya üzerinde yaklaşık 150 ülkede faaliyet göstermektedir. Şirket HDI International AG’ye bağlı olmak üzere “HDI Sigorta” adıyla 2006 yılında Türkiye’de hizmet vermeye başlamıştır. HDI Sigorta 2023 yılı itibariyle 3.500’ü aşkın acentesi ile Türkiye genelinde faaliyet göstermektedir.
 

Editör: Sigorta Life