Bir sigorta sektörü gözlemcisi olan Amerikan Poliçe Sahipleri Derneği, Ian Kasırgası'ndan sonra daha düşük ödemeleri haklı çıkarmak için eksperlerin tahminlerinin nasıl değiştirildiğini gösteren ihbarcılardan ve dahili belgelerden kanıtlar elde ettiğini söyledi.

  Grubun icra direktörü Douglas Quinn'e göre, ayarlayıcılar tarafından sağlanan meşru tahminler %70 ila %90 oranında "önemli ölçüde azaltıldı". Quinn, Orlando Sentinel'e derneğin teslim etme planlarına atıfta bulunarak, "Sigorta endüstrisindekilere karşı tutuklama ve kovuşturma eksikliği, etik açıdan taviz veren hasar personelinin Floridalı tüketicileri kandırabileceği ve neredeyse hiçbir sonuç almayacağından emin olabileceği ahlaki bir tehlike yarattı" dedi. Bulgularını Mali Hizmetler Departmanına, etkilenen ilçelerdeki bölge savcılarına ve hatta Florida Emniyet Teşkilatı Departmanına iletti.

   DeSantis, WFLA Haber Kanalı 8 aracılığıyla, "Dolayısıyla, birisi daha fazla para kazanmak istediği için açıkta kalan veya yasa dışı bir şekilde düşürülen insanların raporları, sigorta düzenleme ofisi bunu araştırıyor, mali işler müdürü bunu araştırıyor" dedi. Hesap vermeleri gerekiyor ve bunu agresif bir şekilde yapacaklarını biliyorum.”

  Bu soruşturmalar, Florida'nın hızla yükselen oranlar ve taşıyıcı iflasları ile karakterize edilen sorunlu bir emlak sigortası piyasasıyla mücadele ettiği sırada ortaya çıkıyor. Durum, eyalet genelinde milyarlarca dolarlık hasara neden olan aşırı hava olayları tarafından da daha da kötüleştirildi.

  Florida Finansal Hizmetler Komisyonu, Michael Yaworsky'yi eyaletin sigorta komiseri olarak atandı. Şubat ayından itibaren geçici komiser olarak görev yaptıktan sonra görevi üstlendi.

İsrail-Filistin çatışması sigorta fiyatlarını artırdı. İsrail-Filistin çatışması sigorta fiyatlarını artırdı.

  Yaworsky atanmasıyla ilgili olarak, "Florida'nın sigorta piyasası dünyanın en büyüklerinden biri ve eyaletimizde hayati bir rol oynuyor" dedi. "Sigorta komiseri olarak, OIR'nin tüm Floridalılar için istikrarlı ve rekabetçi bir ortamı teşvik etme taahhüdümüzde kararlı kalmasını sağlamayı dört gözle bekliyorum."

Editör: Sigorta Life