Sigorta Sektöründe Dijitalleşme Hız Kazandı Sigorta Sektöründe Dijitalleşme Hız Kazandı

Covid-19 pandemisinin tüm dünyada sarsıcı etkileri sürerken, birçok marka ve kurum ihtiyaç sahiplerine destek olarak dayanışma ruhu geliştirdi. 2021 yılında en çok kurumsal sosyal sorumluluk projesine destek olan kurumlardan biri de Unico Sigorta oldu. Sosyal so- rumluluk bilinci üzerine konuşan Unico Sigorta Satış, Pazarlama, İş Zekası ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Tuvay, “Olumsuz havayı olumluya çevirebil- mek için 2022 yılında da desteklerimi- zi sürdüreceğiz.” dedi.

KORUNCUK İÇİN EN YÜKSEK BAĞIŞ

43’üncü İstanbul Maratonu’nda Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar (Koruncuk) Vakfı yararına koşan ve ba- ğış toplayan Unico Sigorta çalışanları, 60 bin TL’nin üzerinde bağış rakamına  ulaşarak 20 kız çocuğunun hayalle- rine kavuşmasına katkıda bulundu. Konuyla ilgili konuşan Unico Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Murat Tuvay, “Kurumsal sosyal sorumluluk projelerimizi tasarlarken özellikle eğitim ihtiyacı ve fırsat eşitliği üzerine titizlikle eğiliyoruz. Koruncuk kızlarının hayallerine ulaşmasına destek olmak, üstelik bunu gönüllü çalışanlarımız vasıtasıyla yapmak gurur verici. 2021 yılında 43’üncü İs- tanbul Maratonu’nda Koruncuk için en yüksek tutarda bağış toplayan kurum olduk. Farklı sektörden on- larca kurumla hayırseverlik yarışında olmaktan dolayı mutluyuz” diye konuştu.

ANADOLU’YA DESTEK

Fotoğraf sanatçısı İlker Kül’ün başlattığı, Anadolu’daki köy okul- larında öğrenim gören öğrencilerin temel ihtiyaçlarını karşılamayı he- defleyen 1000motorcu1000çocuk Projesi’ne 2018 yılından bu yana destek verdiklerini belirten Tuvay, sözlerine şöyle devam etti: “1000motorcu1000çocuk projesine bu yıl desteğimizi arttırarak 120 çocuğumuzun tüm kışlık ve eğitim giderlerini karşıladık. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle yap- tığımız bağışta gönüllü çalışanlarımız da bizzat köylere giderek çocuklarla ilgilendiler. Çok fazla çocuk ger- çekten çok zor şartlarda okumaya çalışıyor. Bazı çocuklar hayatında ilk kez bir ayakkabıya sahip oldu. Bu destekleri maddi-manevi büyüterek devam ettirmeyi planlıyoruz. Yap- tığımız maddi yardımların yanı sıra, çalışanlarımızın gösterdiği manevi destek de bu süreçte bizi gururlan- dıran bir başka olgu.”

Editör: Sigorta Life