Kurumsal ve bireysel sigortacılık sektörünün öncü markası Sompo Sigorta, iş ortağı olan acentelerine dönük motivasyon çalışmalarına bir yenisini ekledi. 7-11 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Strazburg - Colmar seyahatine; Sompo Sigorta CEO’su Recai Dalaş ile birlikte farklı birimlerin genel müdür yardımcıları da katılarak Samuray Acenteler ile bir araya geldiler. Katılımcılar, seyahat süresince Fransa Alsace Bölgesi’ndeki farklı keşif duraklarını gördü ve Fransız mutfağının eşsiz yemeklerini ünlü şeflerin hazırladıkları menüler eşliğinde birbirinden güzel restoranlarda deneyimleme fırsatı buldular.  

Aksigorta’dan 5,5 Milyon Ton Emisyon Tasarrufu Aksigorta’dan 5,5 Milyon Ton Emisyon Tasarrufu

Köy evinde yerel lezzetler ile karşılama

Samuraylar Kulübü’nün Fransa Alsace seyahat programı, 7 Eylül Çarşamba günü başladı. Sabahın erken saatlerinde Fransa’nın Basel şehrine uçan ekip, öğle saatlerinde Fransa-Almanya sınırındaki Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinde yer alan ışık geçirmeyecek kadar sık ormanların bulunduğu Kara Orman bölgesine ulaştı. Kara Orman’da yer alan köy evindeki “Hoş Geldiniz Kokteyli ve Öğle Yemeği” programına katılan Samuraylar Kulübü üyeleri, yol yorgunluklarını da yerel lezzetler ve Alsace müzikleri eşliğinde bu şirin mekanda atmış oldu.

İkinci gün: Bir masal şehri Obernai

Programının ikinci günü; hem kültür hem de doğal güzellikleri barındıran dokusuyla Avrupa’nın en gözde turizm lokasyonlarından olan Strazburg şehir turu ile devam etti.

Strazburg’un ardından Obernai şehir turu ile programa devam eden acenteler, bol bol fotoğraf çekme ve alışveriş yapma imkânı da buldu. Samuraylar Kulübü üyeleri, tüm gün boyunca, kuruluş tarihi 1240 yılına kadar dayanan, çiçeklerle süslü ahşap evleri ve taş sokaklarıyla bir masal diyarını andıran Obernai'nin keyfini çıkardı.

Klasik otomobillerle eşsiz bir sürüş keyfi

Programda üçüncü günün adresi ise Colmar ve Eguisheim ile Ulusal Otomobil Müzesi oldu. Yine rüya gibi manzaralara sahip olan bu iki şirin köyün ardından, klasik araçların sergilendiği Ulusal Otomobil Müzesi ziyaret edildi.

Bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Ulusal Otomobil Müzesi, özellikle klasik otomobil tutkunları için eşsiz bir sürüş deneyimi de sunuyor. Samuraylar Kulübü üyeleri de birbirinden güzel klasik araçlarla sürüş deneyimi yaşadı. Seyahat programı; Riquewihr, Ribeauville ve Haut Koenigsbourg Şatolarının ziyaret edilmesiyle devam etti.

Gala gecesindeki solo keman performansı büyüledi

Programın son gecesi olan 10 Eylül Cumartesi akşamı, Kuzey Alsace bölgesinin doğal güzelliklerinin içinde yer alan Hochberg Şatosu’nda gala gecesi düzenlendi. Sompo Sigorta CEO’su Recai Dalaş ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Hasan Bayata’nın konuşmaları ile başlayan keyifli gece, keman sanatçısı Caroline Stenger Noun’un solo performansı ile bir müzik ziyafetine dönüştü.

Recai_Dalas

“İşimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz”

Sompo Sigorta CEO’su Recai Dalaş, gala gecesinde yaptığı konuşmada, Samuraylar Kulübü üyeleriyle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek sözlerine başladı. Dalaş, şöyle konuştu: “Pandemi nedeniyle verdiğimiz iki yıllık aranın ardından yeniden bir araya gelmek, sektör ve ülke gündeminden biraz uzaklaşıp sizlerle birlikte seyahat edip yeni yerler görmek, unutulmayacak anıları paylaşmak bizleri de ziyadesiyle mutlu etti. 2022, ülkemizi ekonomik olarak zorlayan bir yıl oldu. Tabii ki bu gelişmeler sektörel olarak bizleri de etkilemekte. Bildiğiniz gibi sigorta sektörü, ekonomik zorluklardan geçilen dönemlerde daha da önem arz ediyor. Böyle bir süreçte, insanların sağlık ve varlık sigortalarına önem vermelerini sağlamak zor bir husus. Bu nedenle bunu başarabilen acentelerimizi de ayrıca tebrik ediyorum. Bu zorlu koşulların 2023 yılında da devam edeceğini düşünüyorum. Ancak her zaman olduğu gibi işimizi en iyi şekilde yapmaya devam ederek bu günleri de atlatacağımıza eminim.”

Hasan_Bayata

“Samuraylar Kulübü üyelerine yönelik etkinliklerimiz sürecek” 

 Sompo Sigorta Satış Genel Müdür Yardımcısı Hasan Bayata  görüşlerini şu şeklide ifade etti  :   Biz  gücünü acentelerinden alan  ve  tüm gücüyle acentelerinin yanında olan bir şirketiz.   Tüm  stratejilerimizi oluştururken  tutarlı  ve sürdürülebilir  olmayı hedefliyor ;  tüm dağıtım kanalı  politikalarımızı  ana dağıtım kanalımız olan   acentelerimize  değer katmak,  portföylerini sağlıklı ve sürekli olarak karlı bir şekilde geliştirmek üzerine  oluşturuyoruz.  Fark yaratan, akıl koyan  , tüm paydaşlarına değer katan , hep daha iyi olabilmek adına çabalayan bir  şirketiz .    

Tüm acentelerine sektörün en iyi  servis seviyesini sağlama hedefinde olan bir şirket olarak ,   üst seviyede performans gösteren  acentelerimize  çeşitli ayrıcalıklar yaşatabilmenin de  ekstra mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu doğrultuda  Şirketimizin prestij kulübü olan Samuray Acente kulübü üyesi acentelerimizle  harika anılar biriktirip , çok değerli geri bildirimlerini de alma şansı yakaladığımız  böyle  bir gezide  yeniden bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduk.  Sompo Sigorta Samuraylar kulübü seyahetlerinin,  gerek seçilen destinasyonlar ve gerekse de konaklacak otelden  yemek yenilecek mekanlara  kadar en ince detayında müthiş bir özenle planlan organizasyonu ile , sektörün en prestijli gezileri olduğunu düşünüyoruz.  Samuray kulübü acentelerimizden aldığımız geri bildirimlerin de bu yönde olması bizi fazlasıyla mutlu ederken  daha da iyisini yapmak için de ekstra motive ediyor. 

Önümüzdeki yıl Samuraylar kulübümüzün hali hazırda Bushido, Shogun ve Samuray adlarıyla kategorize ettiğimiz segmentelerine ‘’Gemba’’ acente segmentini de ekleyerek, gezilecek destinasyon sayısını da  katılımcı acente sayısını da arttıracak olmaktan dolayı oldukça heyecanlıyız.  İlerleyen günlerde fark yaratan uygulamalarımızla sizlerle olmaya devam edeceğiz.”

Sompo_Sigorta_Strazburg_Gezi (3)