Türk Reasürans’tan Azerbaycan’a deprem modelleme desteği Türk Reasürans’tan Azerbaycan’a deprem modelleme desteği

RS Boyasız Onarım, 62 adet hizmet noktasıyla dolu yağışlarına karşı hazırda bekliyor. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında artış gösteren dolu yağışlarında hızlı aksiyon almak, tüketiciler nezdinde büyük önem taşıyor. İklim değişiklikleriyle birlikte doğa olaylarının hızına yetişmenin mümkün olmadığını ve ne zaman dolu yağacağının kestirilemediğini belirten RS Boyasız Onarım Marka Başkanı Eray Afet, geçmişteki dolu yağışlarında sürücülerin önemli mağduriyetler yaşadığını belirtiyor.

“Yapay zekâ ile hasar tespiti çalışmalarımıza başladık”

Her yıl birçok farklı bölgede dolu hasarlarıyla karşılaştıklarını dile getiren RS Boyasız Onarım Marka Başkanı Eray Afet, “Küresel iklim şartlarında yaşanan değişimler, artık her mevsimde dolu yağışlarıyla sık sık karşılaşmamıza neden oluyor. Ülkemizdeki dolu yağışlarındaki artış ve dolayısıyla otomobillere verdiği zararın artışı sebebiyle operasyonel zorluk ve gecikmelerin önüne geçmek adına, günümüz teknolojilerine ayak uydurarak yapay zekâ ile hasar tespiti çalışmalarımıza başladık.  2024 yılı ikinci yarısında devreye almayı planlıyoruz” dedi. 

“Dolu yağışlarına karşı en kuvvetli çözüm kasko sigortası yaptırmak”

Kaskolu araç oranının Türkiye’de ortalama sadece yüzde 30 seviyesinde kaldığını ifade eden Afet, “Dolu yağışlarına karşı karton battaniye yerine en kuvvetli çözüm kasko sigortası yaptırmak. Boyasız onarım tekniğimiz ile aracın değerini koruyarak tüketicilerin mağduriyet yaşamasını önlüyoruz. Teknisyen eğitimine ise tüm hızla devam ediyoruz. Amacımız dünya ülkelerine hizmet ihracatı sağlayabilmek. Öte yandan heyecan verici bir gelişme, ülkemizdeki dolu yağışlarındaki artış ve dolayısıyla otomobillere verdiği zararın artışı sebebiyle operasyonel zorluk ve gecikmelerin önüne geçmek adına, günümüz teknolojilerine ayak uydurarak yapay zekâ ile hasar tespiti çalışmalarımıza başladık.  2024 yılı ikinci yarısında devreye almayı planlıyoruz” diye konuştu. 

Editör: Serhat Bingöl